Dezerter z polskiej armii uhonorowany na Białorusi. Emil Czeczko ma ulicę swojego imienia

Emil Czeczko, który zdezerterował z polskiej armii, został pośmiertnie uhonorowany na Białorusi. Fragment jednej z ulic będzie nosić jego imię – zadecydowali radni z Grodna. Mowa o ulicy prowadzącej do Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Dezerter Z Polskiej Armii Uhonorowany Na Białorusi Emil Czeczko Ma Ulicę Swojego Imienia Cca2aa8, NEWSFIN

Emil Czeczko uciekł z polskiej armii na Białoruś. Teraz został pośmiertnie uhonorowany przez reżim Łukaszenki (Photo by Stringer/Anadolu Agency via Getty Images) (GETTY, Anadolu Agency)

Przypomnijmy, że 25-letni Emil Czeczko zdezerterował z polskiej armii pod koniec 2021 r. Wtedy pisaliśmy: „Służył przy granicy polsko-białoruskiej w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Na Białorusi szuka azylu. Udziela wywiadów propagandowym łukaszenkowskim mediom, w których oskarża polskich żołnierzy o strzelanie do migrantów”.

Po jego dezercji wyszły na jaw jego problemy z prawem, jak jazda samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przemoc wobec matki. Polska oskarżyła go o dezercję.

Kilka miesięcy później mężczyzna już nie żył. Jego ciało odnaleziono w mieszkaniu w Mińsku. Według białoruskich służb Czeczko miał się powiesić.

Emil Czeczko i ulica w Grodnie

Informacje o uhonorowaniu Emila Czeczki pojawiły się na Telegramie.

Serwis kresy24.pl dodaje, że chodzi o zaułek prowadzący od kawiarni „Polonez” „zlokalizowanej przy ulicy Orzeszkowej wzdłuż brzegu Gorodniczanki przez dziedziniec budynku, w którym mieści się Konsulat RP, aż do ulicy Budionnego”.

„Oczywiście przejścia przez teren konsulatu tam nie ma, wewnątrz dziedzińca zainstalowane są bariery” – dodano.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *