CEO Amazona stracił cierpliwość. Wysłał ostrą wiadomość pracownikom, którzy nie chcą wrócić do biura

Andy Jassy, dyrektor generalny Amazona, chce natychmiastowego powrotu swoich pracowników do biur. Wystosował jasny komunikat, że ci, którzy nie będą się stosować do jego polecenia, mogą zostać zwolnieni – ustaliły amerykańskie media.

Ceo Amazona Stracił Cierpliwość Wysłał Ostrą Wiadomość Pracownikom Ktoacuterzy Nie Chcą Wroacutecić Do Biura 940a383, NEWSFIN

Dyrektor Amazona wysłał ostrą wiadomość pracownikom, którzy nie chcą wrócić do pracy w biurze (Getty Images, Bloomberg)

Dyrektorzy firm takich jak Meta, Disney, Starbucks czy Amazon chcą, aby ich pracownicy przeszli ze zdalnego modelu pracy na hybrydowy. Amazon wprowadził politykę, w której pracownicy powinni pracować z biura co najmniej trzy dni w tygodniu. Jednak wielu pracowników nie jest zadowolonych z tej zmiany.

Dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, podczas jednego ze spotkań zasugerował, że jeśli pracownicy odmówią powrotu do swoich biurek, mogą zniknąć z listy płac – pisze serwis Fortune, powołując się na ustalenia amerykańskiego Insidera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chiński sprzęt groźny jak nigdy. Ekspert: ja nie kupuję

Ostateczne ostrzeżenie dla pracowników Amazona

CEO Amazona od miesięcy stara się w dosyć agresywny sposób przekonać pracowników, że siedzenie w biurze trzy dni w tygodniu to dobry pomysł.

Minął już czas, aby się nie zgadzać i nie angażować – powiedział Jassy w nagraniu, do którego dotarł amerykański serwis Insider. – A jeśli nie możesz się nie zgodzić i zaangażować, również to rozumiem, ale prawdopodobnie nie skończy się to dla ciebie dobrze, ponieważ wracamy do biura co najmniej trzy dni w tygodniu – dodał.

Podczas jednego ze spotkań z pracownikami Andy Jassy powiedział, że rozmawiał z wieloma innymi dyrektorami firm, którzy również chcą, aby ich pracownicy wrócili do biur.

Zobacz także:

Ma sześciocyfrową pensję i rzuciła papierami, bo musiała wrócić do biura. Decyzję podjęła, gdy stała w korku

Praca stacjonarna bardziej wydajna

Niektóre znane osoby, które wcześniej chwaliły zalety pracy zdalnej, teraz zmieniły zdanie. Na przykład Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, w maju 2020 r. mówił, że praca zdalna umożliwi firmie zatrudnianie talentów z odległych miejsc. Jednak w ostatnich miesiącach Zuckerberg zaczął mówić o zaletach pracy w biurze. Przekonywał, że osoby pracujące zdalnie są mniej wydajne od tych, które przychodzą do biura.

Mark Zuckerberg nie jest pierwszym, który sprzeciwia się pracy zdalnej. Wcześniej przeciwko opowiedzieli się m.in. Marc Benioff z Salesforce (wymaga od części pracowników pojawiania się w biurze trzy razy w tygodniu) czy Elon Musk, który całkowicie zlikwidował możliwość pracy z domu w Twitterze.

Zobacz także:

Koniec złudzeń: praca zdalna rujnuje produktywność. Tak mówią najnowsze badania

Tysiące pracowników chce pracy zdalnej

Polityka Amazona dotycząca powrotu do biura jest sprzeczna z oczekiwaniami większości pracowników. Według ankiety przeprowadzonej przez Bankrate, które przytacza serwis Fortune, 89 proc. z nich chce pracować w elastycznym trybie: czterodniowego tygodnia pracy hybrydowej lub całkowicie zdalnej.

Andy Jassy pozostaje jednak przy swojej decyzji. Odrzucił nawet petycję podpisaną przez 30 tys. pracowników, którzy domagali się zachowania możliwości pracy zdalnej. Nie podał przy tym żadnych danych, które przekonałyby ich, że warto wrócić do biura.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *