Enea szuka prezesa. Spółka podała, jakie wymagania należy spełnić

W wielu państwowych spółkach trwa wymiana kadr, szczególnie na najwyższych stanowiskach. Nie inaczej jest w jednej z największych firm energetycznych w Polsce, czyli w Enei. Jak można przeczytać na stronie przedsiębiorstwa, obecnie są poszukiwani prezes oraz trzej członkowie zarządu. Jednocześnie wskazano, jakie warunki muszą spełnić kandydaci, którzy chcą ubiegać się o te funkcje. Zdjęcie

Enea Szuka Prezesa Spoacutelka Podala Jakie Wymagania Nalezy Spelnic C108f7e, NEWSFIN

Enea poszukuje kandydatów na stanowiska prezesa oraz członków zarządu. Spółka wskazała, jakie wymagania muszą spełnić chętni, ubiegający się o pracę /123RF/PICSEL Reklama

Rada nadzorcza Enei ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na kilka najważniejszych stanowisk w firmie. Chodzi tu o posady prezesa oraz trzech członków zarządu: ds. handlowych, ds. finansowych i ds. korporacyjnych – podała spółka. 

Jak czytamy w ogłoszeniu rady nadzorczej Enei, zamieszczonym na stronie spółki, pisemne zgłoszenia kandydatów na wspomniane stanowiska należy składać do 20 lutego 2024 r. Natomiast rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 21-23 lutego 2024 r. 

Enea poszukuje prezesa. Takie wymagania ma państwowa spółka

Jak podała spółka, tematami rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami będą m.in. wiedza o zakresie działalności firmy oraz o sektorze, w którym ona działa; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, a także zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz specyfiki stanowiska w zarządzie, o które ubiega się kandydat. 

Reklama

Jeżeli chodzi o wykształcenie, to każdy z chętnych musi być absolwentem uczelni wyższej – polskiej lub zagranicznej. Preferowanymi kierunkami studiów są ekonomia i finanse, zarządzanie lub dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych. 

Dodatkowo kandydat na stanowisko prezesa musi posługiwać się językiem angielskim, a w przypadku członków zarządu taka umiejętność będzie dodatkowym atutem. Jednocześnie państwowa spółka wymaga od potencjalnych nowych pracowników potwierdzenia doświadczenia zawodowego, składającego się na co najmniej 10 lat zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, w tym 5 lat spędzonych na kierowniczych stanowiskach. Każdy, kto chce się zgłosić na wspomnianą rozmowę, musi przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

Zmiany w państwowym gigancie. Zarząd i prezes zostali odwołani

Rada nadzorcza Enei odwołała w piątek, 2 lutego br., prezesa Pawła Majewskiego i delegowała zasiadającą w niej Monikę Starecką do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu Enei, nie dłużej jednak niż na okres trzech miesięcy licząc od dnia delegowania. Jak podała Enea, razem z Majewskim odwołano dwóch członków zarządu: ds. handlowych Jakuba Kowaleczko oraz ds. korporacyjnych Dariusza Szymczaka. Przyczyny odwołań nie zostały podane – zaznaczyła spółka w komunikacie. 

We wtorek, 30 stycznia br., Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Enei wymieniło część rady nadzorczej spółki. Po odwołaniu trzech członków, powołano pięcioro kandydatów zgłoszonych przez Skarb Państwa. Wcześniej na mocy przysługujących uprawnień minister aktywów państwowych powołał do składu rady nadzorczej Enei Agatę Michalską-Olek. 

Grupa Enea to spółka giełdowa z ponad 52-proc. udziałem Skarbu Państwa, zajmująca się m.in. wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej. 

ENEA

9,4350 0,0450 0,48% akt.: 06.02.2024, 17:51

  • Otwarcie 9,4000
  • Max 9,5150
  • Min 9,3600
  • Kurs odniesienia 9,3900
  • Suma wolumenu 428 485
  • Suma obrotów 4 048 441,3200
  • Widełki dolne 8,4600
  • Widełki górne 10,3400

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *