Lidl wycofał ciastka z Psim Patrolem. Fatalna pomyłka na opakowaniu

Brytyjski oddział Lidla w „trybie pilnym” wycofał ze sprzedaży ciastka dla dzieci, reklamowane postaciami z popularnej bajki „Psi Patrol”. Wynika to z pomyłki, która zamiast promować stronę internetową dla najmłodszych, odsyłała do treści dla nich nieodpowiednich.

Zdjęcie

Lidl Wycofał Ciastka Z Psim Patrolem Fatalna Pomyłka Na Opakowaniu 7e192af, NEWSFIN

Brytyjski odział Lidla „w trybie pilnym” wycofuje ciastka reklamowane przez postaci z bajki „Psi Patrol” /Materiały prasowe/lidl.co.uk /

Reklama

Jak poinformował brytyjski serwis Which?, sieć dyskontów Lidl w Wielkiej Brytanii wezwała klientów do zwrotu zakupionych w ich sklepach produktów cukierniczych z serii „Psi Patrol”. Chodzi dokładnie o dwa rodzaje herbatników oraz dwa odmienne smaki ciastek.  

Osoby, które kupiły omawiane produkty mogą „w trybie pilnym” odzyskać pieniądze za zakupy. Skąd taka nagła decyzja dystrybutora? Diabeł tkwi w szczegółach.

Lidl wycofuje ciastka „Psiego Patrolu”. Opakowanie odsyłało do strony „dla dorosłych”

Chodzi o adres internetowy, potocznie link, który miał w zamyśle odsyłać zainteresowanych do treści związanych z popularną bajką. W trakcie produkcji musiał jednak wkraść się błąd, ponieważ treści w przeglądarce, do których odsyłał wydrukowany na opakowaniu adres, miały charakter erotyczny. 

Jak napisała sieć za pośrednictwem własnej – i odpowiedniej – strony internetowej, „Lidl GB (Wielka Brytania, ang. Great Britain – red.) wycofuje wymienione markowe produkty, ponieważ otrzymaliśmy informację, że adres URL dostawcy podany z tyłu opakowania został przekręcony i kieruje do strony, która nie nadaje się dla dzieci„. 

Detalista wystosował odpowiednie przeprosiny wobec swoich klientów. Jednocześnie zaznaczył, że „nie zaleca odwiedzania” adresu, który można było znaleźć na opakowaniu. Nie wiadomo też, czy wadliwe produkty trafiły na inne rynki niż ten w Wielkiej Brytanii.  

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. „Szczerze o pieniądzach”: Gospodarka na hamulcu Polsat News

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *