Ile kosztuje sprzątanie domu? Czyszczenie za pieniądze już nie takie tanie

Nie masz czasu i energii na sprzątanie domu lub mieszkania? Możesz skorzystać z usług firmy sprzątającej, jednak zanim podejmiesz decyzję, zorientuj się, jakie są ceny na rynku, żeby nie przepłacić. Ile kosztuje usługa sprzątania domu lub mieszkania?

Zdjęcie

Ile Kosztuje Sprzątanie Domu Czyszczenie Za Pieniądze Już Nie Takie Tanie 0a846d7, NEWSFIN

Ile kosztuje sprzątanie domu? /123RF/PICSEL

Reklama

Od czego zależy cena sprzątania domu lub mieszkania?

Cena sprzątania domu lub mieszkania zależna jest od kilku czynników. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma metraż. Za sprzątanie mniejszych mieszkań naturalnie zapłacimy mniej niż za sprzątanie domu o większej powierzchni. Koszt sprzątania zależny jest również od lokalizacji (w większych miastach ceny będą wyższe), konkretnej firmy sprzątającej, rodzaju wykupionych usług oraz stanu mieszkania.

Jeżeli mieszkanie lub dom nie były sprzątane przez dłuższy czas, lub są świeżo po remoncie, wówczas sprzątanie będzie wymagało nie tylko więcej wysiłku, ale i czasu oraz większej ilości środków czystości. W takich sytuacjach firma sprzątająca pobierze większą opłatę, dlatego zawsze warto zapoznać się z cennikiem lub ustalić indywidualną wycenę sprzątania.

Niektóre firmy sprzątające oferują również sprzątanie w abonamencie, gdzie np. sprzątanie odbywa się raz w tygodniu. Wtedy płacimy miesięczną stawkę, która często jest niższa niż w przypadku, gdybyśmy płacili za pojedynczą usługę.

Ile kosztuje sprzątanie domu i co wchodzi w jego zakres?

Każda firma sprzątająca może oferować inne usługi w ramach podstawowego sprzątania. Najczęściej w skład standardowego sprzątania wchodzi:

●      odkurzanie podłóg i dywanów,

●      mycie podłóg,

●      wycieranie kurzy,

●      mycie łazienek (luster, wanien, prysznica, ubikacji),

●      mycie zlewów,

●      czyszczenie mebli.

Ile kosztuje sprzątanie domu? Jak podaje kb.pl za sprzątanie mieszkania lub domu o metrażu:

●      do 40 m2 – zapłacimy od 222 do ok. 291 zł,

●      od 40 m2 do 100 m2 – zapłacimy od 394 do 473 zł,

●      od 100 m2 do 200 m2 – zapłacimy od 570 zł do 672 zł za jednorazowe sprzątanie.

Ostateczna cena usługi będzie różnić się w zależności od oferty konkretnej firmy. Sprawdziliśmy trzy firmy sprzątające w Katowicach, Warszawie i Krakowie, gdzie ceny sprzątania przedstawiają się następująco:

●      za sprzątanie w Katowicach powierzchni 60 m2 zapłacimy 363 zł, domu o powierzchni 100 m2 565 zł, z kolei za kompleksowe sprzątanie domu o powierzchni 200 m2 zapłacimy aż 2243 zł,

●      za sprzątanie w Warszawie powierzchni do 40 m2 zapłacimy 160 zł, do 70 m2 205 zł, a mieszkania o powierzchni do 100 m2 260 zł. W tym przypadku dodatkowo płatne są jednak środki czystości (40 zł), chyba że dysponujemy własnymi,

●      za sprzątanie w Krakowie powierzchni do 45 m2 zapłacimy 219 zł, domu do 60 m2 278 zł oraz do 105 m2 418 zł. Domy oraz mieszkania powyżej 130 m2 wyceniane są na podstawie m2, wówczas cena wynosi 3,90 zł za m2.

Za dodatkowe usługi sprzątające musisz zapłacić

Jeżeli chcemy skorzystać z dodatkowych usług, takich jak m.in. mycie okien, piekarnika, czy pranie kanapy, wtedy musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Cennik sprzątania za dodatkowe usługi wygląda następująco:

●      mycie okien – od 30 do 80 zł za szt.,

●      mycie lodówki – od 40 zł,

●      mycie piekarnika – od 40 zł,

●      mycie okapu – od 40 zł,

●      sprzątanie balkonu – od 30 zł,

●      mycie mikrofalówki – od 20 zł,

●      czyszczenie syfonu – od 50 zł,

●      prasowanie – od 45 zł,

●      czyszczenie żaluzji – od 15 zł,

●      pranie kanapy – od 120 zł,

●      pranie dywanu 10m2 – od 40 zł

●      pranie wykładziny 10m2 – od 30 zł,

●      pranie fotela – od 40 zł,

●      sprzątanie po remncie – od 50 zł za 1h.

WG

Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce. 1992-2022. Najlepszy czas Polski: PKN Orlen – od lokalnej firmy paliwowej do międzynarodowego koncernu

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *