Bon turystyczny sprzedaje się błyskawicznie. Zniknął w 152 sekundy

Odnawiamy aplikacje o dotacje. Osoby ubiegające się o wsparcie na pobyty w regionie Podlasia wzięły udział w rywalizacji o Podlaski Bon Turystyczny. Do rozdysponowania było 3 tysiące voucherów, każdy wart 300 zł. Cała pula wyczerpała się w 2,5 minuty.

Bony turystyczne jak świeże bułeczki. Rozeszły się w 152 sekundy

fot. trabantos / / Shutterstock

Entuzjaści turystyki podlaskiej mieli po raz kolejny szansę na uzyskanie środków na pobyty wypoczynkowe w tym regionie. W tym celu należało spróbować swoich sił w naborze na Podlaski Bon Turystyczny. Poprzednie odsłony programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a środki znikały zazwyczaj w ciągu kilku chwil. Podobnie było i tym razem.

Zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

W bieżącej edycji do dyspozycji było łącznie 900 tysięcy złotych – w postaci 3 tysięcy voucherów o wartości 300 zł każdy. Obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Cała pula instrumentów finansowych została wyczerpana już po dwóch minutach i trzydziestu dwóch sekundach.

Jak przekazał organizator naboru, w szczytowym momencie na stronie internetowej procesu aplikacyjnego znajdowało się około 11 tysięcy odwiedzających. Nie stwierdzono problemów z funkcjonowaniem systemu. Z danych posiadanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wynika, że niemal jedna trzecia przyznanych bonów została wygenerowana przez osoby zamieszkujące województwo mazowieckie. Poza nimi, znaczącą aktywność wykazali mieszkańcy województw: podlaskiego, śląskiego, pomorskiego oraz małopolskiego.

Cel: zwiększenie liczby turystów w regionie

Podlaski Bon Turystyczny to program mający na celu zachęcenie turystów do odwiedzenia regionu i wsparcie sektora turystycznego, który doświadcza skutków złożonej sytuacji geopolitycznej przy granicy z Białorusią. Inicjatywa ma na celu ukazanie Podlasia jako miejsca bezpiecznego i atrakcyjnego pod względem turystycznym. Projekt jest realizowany przez województwo podlaskie we współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Aby ubiegać się o pomoc w formie bonu, należało zadeklarować pobyt obejmujący minimum trzy noclegi. Musi on zostać zrealizowany w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia. Vouchery można było wykorzystać wyłącznie w tych obiektach, które wcześniej przystąpiły do programu.

Pierwotnie na letni nabór władze samorządowe zamierzały przeznaczyć mniejszą sumę pieniędzy. Zwiększyły jednak dostępne środki, przekierowując dodatkowe fundusze z edycji wiosennej i jesiennej.

Jesienią kolejna okazja. Tym razem czek zamiast bonu

Katarzyna Sadowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, poinformowała Polską Agencję Prasową, że jesienią bon turystyczny zostanie zastąpiony tzw. czekiem turystycznym – projektem finansowanym z budżetu państwa za pośrednictwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dostępna pula wyniesie aż 2,5 miliona złotych, w tym specjalnie wydzielona część dla wielodzietnych rodzin i seniorów.

– Zamieniamy słowo „bon” na „czek”, a dodatkowo dołączamy środki z ministerstwa – podkreśliła Katarzyna Sadowska.

Więcej informacji na temat Podlaskiego Bonu Turystycznego można znaleźć na stronie: https://podlaskibonturystyczny.pl/

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *