Awaria w Pekao SA. Nie działały karty płatnicze

Klienci banku Pekao SA w sobotę przed południem informowali o kłopotach z dostępem do pieniędzy. Pojawiły się kłopoty z działaniem kart płatniczych. Po południu (od godz. 13.00) bank poinformował, że wszystkie systemy działają już prawidłowo. Zdjęcie

Awaria W Pekao Sa Nie Dzialaly Karty Platnicze D35db25, NEWSFIN

W sobotę przed południem klienci banku Pekao SA donosili o kłopotach z używaniem kart płatniczych /Beata Zawrzel /East News Reklama

Serwis Downdetector, który na bieżąco monitoruje doniesienia o problemach klientów banków, poinformował o znacznym wzroście zgłoszeń dot. Pekao SA ok. godz. 10.00 w sobotę 2 marca.

Zdjęcie

Awaria W Pekao Sa Nie Dzialaly Karty Platnicze 5e66007, NEWSFIN

Źródło: Downdetector /

Pojawiły się także doniesienia w mediach społecznościowych (jako pierwsza poinformowała o tym „Rzeczpospolita”) o niedziałających kartach, płatnościach mobilnych i wypłatach z bankomatów.

Awarię w rozmowie z „Rzeczpospolitą” potwierdził Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku. – Rzeczywiście z powodu awarii pojawiły się problemy z płatnościami kartą — przyznał.

Reklama

Przedstawiciele Pekao zapewnili, że kłopoty są przejściowe i wkrótce awaria zostanie usunięta.

W sobotę po południu Pekao przekazał, że około godz. 13 skutecznie udało się usunąć problem i karty działają już prawidłowo. 

„Wszystkie systemy działają prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia” – zakomunikował Paweł Jurek, rzecznik prasowy Pekao SA.

***

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *