Allegro znów podnosi ceny. Drugi raz w tym miesiącu

Serwis Allegro poinformował, że od połowy października sprzedający na platformie będą mogli zwiększyć ceny za dostawę swoich produktów. Taki ruch może objąć kupujących, którzy nie posiadają pakietu lojalnościowego Allegro Smart. To już druga podwyżka w tym miesiącu zapowiedziana przez giganta z branży e-commerce, ponieważ kilka dni wcześniej ustanowił on wyższą miesięczną opłatę za wcześniej wspomnianą subskrypcję. Zdjęcie

Allegro Znoacutew Podnosi Ceny Drugi Raz W Tym Miesiacu Bbacfe0, NEWSFIN

Serwis Allegro poinformował, że od połowy października sprzedający na platformie będą mogli zwiększyć ceny za dostawę swoich produktów. (zdj. ilustracyjne) /123RF/PICSEL

Reklama

Jak wynika z zapowiedzi serwisu Allegro, opublikowanej na stronie firmy, od 18 października sprzedający na platformie będą mogli zastosować się do wyższych stawek za dostawę. W przedstawionej tabeli przez giganta z branży e-commerce widać, że podwyżki wyniosą od ok. 1 zł do 1,5 zł, w zależności od operatora dostarczającego paczkę. 

Dla przykładu wyższe ceny mogą dotyczyć usługi Allegro Paczkomaty InPost, której maksymalny koszt wzrośnie z 9,99 zł do 10,95 zł. Podobnie urośnie cena Allegro One Punkt – z 8,99 zł do 9,99 zł. W przypadku przesyłki dostarczanej przez kuriera InPostu koszt takiej metody może wzrosnąć z 13,41 zł do 14,99 zł.  

Zdjęcie

Allegro Znoacutew Podnosi Ceny Drugi Raz W Tym Miesiacu 82dad49, NEWSFIN

Nowy cennik maksymalnych kosztów za dostawę na serwisie Allegro. Dokładną inflację platforma przekazała w zakładce „Pomoc” i „Zmiany dla sprzedających w październiku” /Allegro /

Jak zaznacza Allegro, wprowadzenie podwyżek przez współpracujące z nią firmy jest obligatoryjne. To znaczy, że każdy ze sprzedających sam zdecyduje, czy dostosuje się do nowych limitów cenowych. Jeżeli chodzi o osoby, które mogą odczuć wspomniany wzrost kosztów, to ten w największym stopniu obejmie klientów niekorzystających z programu lojalnościowego Allegro Smart.  

Wspomniana usługa gwarantuje bowiem darmową dostawę – z pewnymi warunkami, jak chociażby ograniczony dostęp do firm kurierskich do np. jednego dostawcy – po przekroczeniu progu 45 lub 65 złotych za zakupy. Choć Allegro Smart także w ostatnim czasie podrożało. 

Allegro Smart będzie droższe. Jednak nie dla wszystkich

W ubiegłym tygodniu platforma poinformowała, że miesięczna opłata za program wzrośnie z 10,99 zł do 14,99 zł (ok. 40 proc. w górę). Taka zmiana wejdzie w życie od 16 października. Podwyżki nie zostaną jednak wprowadzone w przypadku rocznego pakietu, który nadal będzie kosztował 59,90 zł.

Allegro przekazało również, że posiadacze miesięcznej subskrypcji nie zostaną automatycznie obciążeni wyższymi kosztami. W przypadku braku wyrażenia odpowiedniej zgody, program na danym koncie zostanie wyłączony.  

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *