Allegro podnosi opłaty. Smart będzie droższy

Kolejna podwyżka usług Allegro Smart. Miesięczna subskrypcja będzie kosztowała nie 10,99 zł, a 14,99 zł. Zaś roczna subskrypcja Smart Student wzrasta z 39 zł do 49,90 zł – dowiadujemy się z komunikatu zamieszczonego na portalu zakupowym i aukcyjnym. Podwyżki nie objęły na razie całorocznej subskrypcji. Zmiany wchodzą w życie 16 października o 9.00. Zdjęcie

Allegro Podnosi Oplaty Smart Bedzie Drozszy 643c792, NEWSFIN

Allegro szykuje kolejne podwyżki w ofercie Smart /123RF/PICSEL

Reklama

Oferowany przez polską platformę e-handlu Allegro Smart pozwala na nielimitowaną liczbę dostaw zamówień do paczkomatów, punktów odbioru, a nawet do domu. Zapewnia też darmowe zwroty przesyłek i dostęp do okazji i kupna po obniżonych cenach. Wymogiem jest dokonanie zakupu za minimum 45 zł, w przypadku dostaw do paczkomatu, i 65 zł, jeśli nabywca woli dostawę kurierem pod wskazany adres. 

Zmiany dla płacących co miesiąc

Allegro szykuje kolejne podwyżki w ofercie Smart. Polska platforma zakupowa poinformowała o zmianach w cenniku swojej popularnej usługi. Najbardziej odczują je płacący miesięczny abonament. „Jeśli masz miesięczną usługę Allegro Smart, wykupioną przed 16 października, przed godz. 9 – nic się dla ciebie nie zmieni do zakończenia opłaconego przez ciebie miesiąca. Zmiany będą dotyczyły tylko nieopłaconych miesięcy” — czytamy.

Wszyscy ci, którzy płacą na Allegro Smart 12 razy w roku muszą pamiętać, że z powodu wzrostu opłat portal nie przedłuży automatycznie miesięcznej subskrypcji. „Jeśli masz zapisaną kartę płatniczą – w dniu zakończenia opłaconego przez ciebie okresu nie pobierzemy automatycznie opłaty za kolejny miesiąc i nie przedłużymy twojej subskrypcji na nowych warunkach. Damy ci znać mailowo, że twoja subskrypcja się zakończyła. Jeżeli akceptujesz nową cenę, to usługę Allegro Smart możesz przedłużyć samodzielnie” — informuje platforma zakupowa.

W najlepszej sytuacji są ci, którzy wykupili już roczną subskrypcję usługi Smart. Oni mogą odczuć zmiany dopiero po jej zakończeniu. Do wygaśnięcia subskrypcji cena za usługę pozostanie taka sama. „To nadal 59,90 zł” — deklarują przedstawiciele portalu. Portal nie informuje, o ile mogłaby wzrosnąć roczna subskrypcja. 

Podwyżka po roku

Po raz ostatni ceny Allegro Smart zmieniły się w listopadzie zeszłego roku. Administracja platformy zakupowej podjęła wtedy decyzję o podniesieniu rocznej subskrypcji z 49 zł do 59,90 zł. Podwyższono też ceny zamówienia, które pozwala na darmową przesyłkę. Do listopada było to 40 złotych – zarówno dla przesyłek kurierskich, jak i do punktów odbioru, teraz jest 45 i 65 złotych. 

Można łatwo zmienić subskrypcję miesięczną na roczną. Warto też pamiętać, że osoby, które jeszcze nie korzystały z usługi Smart, mogą bezpłatnie aktywować Smart na Start na trzy miesiące. Zyskają wtedy 5 darmowych dostaw do automatów paczkowych, punktów odbioru lub kurierem.

ew

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *