Żegnaj Bitcoinie! Czy ta kryptowaluta stała się nowym ulubieńcem BlackRock?

Zegnaj Bitcoinienbspczy Ta Kryptowaluta Stala Sie Nowym Ulubiencem Blackrock 2fc0bef, NEWSFIN

Według najnowszych  doniesień gigant inwestycyjny BlackRock rozważa skupienie się na Ripple (XRP) zamiast na Bitcoinie (BTC). Jaki wpływ będzie to miało na przyszłe decyzje inwestycyjne firmy?

Złożenie przez BlackRock wniosku o utworzenie funduszu ETF typu spot na Bitcoin wywołało nowy entuzjazm w społeczności kryptowalut. Krążą jednak pogłoski, że firma rozważa również inwestycję w token XRP od Ripple.

BlackRock gotowy postawić na XRP?

Co by się stało, gdyby gigant inwestycyjny BlackRock, w oczekiwaniu na długo wyczekiwane otwarcie swojego ETF, wykorzystał okazję do wypełnienia swoich kieszeni innymi sposobami?

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Investing, BlackRock zwraca uwagę na XRP. Co gorsza, firma sugerowała, że inwestycja w XRP może być bardziej zyskowna niż inwestycja w Bitcoin (BTC).

W związku z tym zarząd firmy rozważałby porzucenie cyfrowego złota na rzecz tokena Ripple, wzmacnianego przez trudności związane z SEC oraz masową listą notowań.

Czy więc inwestorzy powinni spodziewać się dużej wzrostowej fali cen XRP w nadchodzących dniach? Odpowiedź brzmi nie. Faktycznie, rzekome podziw BlackRocka dla tego tokena to jedynie plotka.

Niektórzy użytkownicy internetu mieli podobno zauważyć, że Robert Mitchnick, obecny szef inwestycji w kryptowaluty w firmie, był dawniej pracownikiem Ripple. W związku z tym doszli do wniosku, że XRP może być następnym tokenem, który skorzysta na łasce BlackRocka. jednakże na ten moment nie istnieje za wiele wiarygodnych źródeł czy jednoznacznych dowodów.

Zauważ również, że powody dla których amerykański gigant miałby obecnie zainteresować się XRP są niewielkie. Podczas gdy proces sądowy między Ripple a Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozostaje niepewny, przyszłość tego tokena jest nadal obiektem czystej spekulacji.

ETF Bitcoin zyskiej w dłuższej perspektywie

Z drugiej strony, jeśli Bitcoin ETF zostanie zatwierdzony, może to potencjalnie przynieść korzyści inwestorom Bitcoin w dłuższej perspektywie. Niektórzy eksperci uważają, że zatwierdzenie spotowego ETF Bitcoina spodziewane jest w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Jednak inni eksperci rynkowi przewidywali opóźnienie w zatwierdzeniu.

Niemniej jednak, kiedy Bitcoin rozpoczyna hossę, większość altcoinów również rozpoczyna trend wzrostowy. Chociaż inwestorzy XRP mogą nie skorzystać z bezpośredniego wsparcia BlackRock, hossa Bitcoina może wpłynąć na cenę tokena.

W chwili pisania tego tekstu cena XRP wynosi 0,5082 USD, co oznacza wzrost o 1,77% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zegnaj Bitcoinienbspczy Ta Kryptowaluta Stala Sie Nowym Ulubiencem Blackrock F9b17c2, NEWSFIN

Cena XRP. Źródło: BeInCrypto Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *