Zatwierdzenie Spot ETF Bitcoin może pchnąć ceny do 42 000 USD

Zatwierdzenie Spot Etf Bitcoin Może Pchnąć Ceny Do 42 000 Usd 855331a, NEWSFIN

Zatwierdzenie Spot Etf Bitcoin Może Pchnąć Ceny Do 42 000 Usd 77bb3c0, NEWSFIN

K33 Research przewiduje, że fundusze ETF typu spot Bitcoin przyciągną ponad 30 000 BTC w ciągu pierwszych 10 dni handlowych, o wartości prawie 1 miliarda USD. Ten napływ kapitału może podnieść cenę Bitcoina powyżej 42 000 USD w ciągu 100 dni od zatwierdzenia.

Przewidywania te wynikają z analizy przeprowadzonej przez Vetle Lunde, doświadczonego analityka w K33 Research. Lunde oparł swoją prognozę na wzorcach napływu zaobserwowanych dla ProShares Bitcoin Futures ETF (BITO) i Purpose BTC ETF (BTCC) po ich debiucie.

Potencjalny 66% wzrost ceny Bitcoina

Według K33 Research, zielone światło dla spot Bitcoin ETF może katalizować 66% rajd byków. W konsekwencji, potencjalnie napędzając cenę Bitcoina w kierunku 42 000 USD w ciągu pierwszych 100 dni jego sankcji.

Raport K33 Research podkreśla możliwe niedocenianie wpływu, jaki zatwierdzenie ETF na Bitcoina w USA może mieć na rynek kryptowalut. Dane historyczne podkreślają silny związek między dużymi napływami a wzmocnioną dynamiką wzrostu.

Zatwierdzenie Spot Etf Bitcoin Może Pchnąć Ceny Do 42 000 Usd 6fac9fa, NEWSFIN

Prognozowana cena Bitcoina. Źródło: K33 Research

Komentując to, Lunde zauważył:

“Rynek się myli – i dramatycznie nie docenia wpływu amerykańskich ETF-ów BTC (i ETF-ów opartych na kontraktach terminowych ETH)… Szanse na zatwierdzenie ETF-ów spot w USA nigdy nie były lepsze… Spodziewam się silniejszych napływów niż zarówno BITO, jak i Purpose zarządzały w swoich pierwszych dniach handlowych… W ciągu ostatnich czterech lat zaobserwowano silny związek między silnymi napływami pojazdów inwestycyjnych BTC a aprecjacją cen BTC”.

Warto zauważyć, że prognozy te nie uwzględniają innych wydarzeń, które mogą wpłynąć na Bitcoina i rynek kryptowalut.

Gwałtowny wzrost napływu BTC na horyzoncie

Lunde uważa, że skinienie głową ze strony SEC dla spotowych funduszy ETF Bitcoin przygotuje grunt pod niezwykły napływ kapitału. Przewiduje on łączny napływ do 100 000 BTC do sposobów inwestowania w Bitcoin. Zarówno w kraju, jak i za granicą, w ciągu czterech miesięcy.

Podkreślając scenariusz kanadyjski, Lunde zauważył, że sam kanadyjski fundusz Purpose Bitcoin przyciągnął imponujące 11 141 BTC. Wraz z innymi kanadyjskimi funduszami ETF, liczba ta osiągnęła 58 000 BTC w ciągu pierwszych czterech miesięcy po uruchomieniu.

Analityk podkreślił, że dzięki szerszemu zakresowi rynku w porównaniu z Kanadą, USA będą świadkami jeszcze wyraźniejszego wpływu zatwierdzenia spotowych ETF-ów Bitcoina.

“BITO odnotowało napływ 19 425 BTC w ciągu pierwszych dziesięciu dni handlowych. BITO wystartowało bez poważnej konkurencji, co zapewniło mu bezpieczną przewagę. Co więcej, amerykańskie fundusze oparte na kontraktach futures są gorsze od bezpośredniej ekspozycji spot ze względu na koszty rolowania. Skłania mnie to do oczekiwania zwiększonego napływu ETF-ów spot w USA w porównaniu do BITO” – dodał Lunde.

Gdzie obecnie znajduje się cena Bitcoina?

Obecnie Bitcoin kosztuje 25 867 USD, co oznacza spadek ceny o 12,3% w ciągu ostatniego miesiąca, zgodnie z danymi BeInCrypto. Pionierska kryptowaluta jest w dużej mierze czerwona, odkąd SEC odroczyła werdykt w sprawie siedmiu propozycji ETF Bitcoin.

Zatwierdzenie Spot Etf Bitcoin Może Pchnąć Ceny Do 42 000 Usd Fbb30da, NEWSFIN

Wyniki cen Bitcoin. Źródło: BeInCrypto

W tym tempie Bitcoin oscyluje wokół poziomów obserwowanych przed ogłoszeniem BlackRock. Utracił zyski pobudzone częściowym triumfem Ripple przeciwko SEC i korzystnym wyrokiem Grayscale.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *