Założyciel Solana sugeruje innowacje, a SOL zmaga się z 20 USD

Zalozyciel Solana Sugeruje Innowacje A Sol Zmaga Sie Z 20 Usd 3a83d37, NEWSFIN

Zalozyciel Solana Sugeruje Innowacje A Sol Zmaga Sie Z 20 Usd Ea0f609, NEWSFIN

Cena Solana (SOL) odbiła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni, potwierdzając horyzontalny obszar wsparcia 18 USD.

Podczas gdy odczyty wskaźników dla Solana z tygodniowych przedziałów czasowych są niedźwiedzie, dzienne interwały pokazują kilka byczych sygnałów. Pokazują, że prawdopodobne jest ostateczne wybicie.

Solana waha się powyżej dołka zakresu

Analiza techniczna z tygodniowego przedziału czasowego pokazuje, że Solana spadła od rocznego szczytu na poziomie 32,13 USD w lipcu. Spadek ten osiągnął dołek na poziomie 17,33 USD w dniu 11 września.

Następnie jednak cena SOL odbiła się i od tego czasu rośnie (zielona ikona). Podobnie jak spadek potwierdził obszar 28 USD jako opór, odbicie potwierdziło obszar 18 USD jako wsparcie.

Zalozyciel Solana Sugeruje Innowacje A Sol Zmaga Sie Z 20 Usd 2ea5c70, NEWSFIN

Wykres SOL/USDT dzięki Tradingview

Jeśli cena Solana będzie kontynuować odbicie, może wzrosnąć o 45% i osiągnąć obszar oporu przy 28 USD. Jeśli jednak cena spadnie poniżej obszaru 18 USD, może spaść o kolejne 30%. Wtedy osiągnie opadającą linię oporu na poziomie 14 USD.

Tygodniowy wskaźnik RSI stopniowo staje się zwyżkowy. Używając RSI jako wskaźnika momentum, inwestorzy mogą określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa. Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki mają przewagę, ale jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie.

Wskaźnik ten dla Solana próbuje przekroczyć 50, co jest sygnałem zwyżkowego trendu. Jeśli tak się stanie, potwierdzi to zasadność wzrostu w kierunku obszaru oporu 28 USD.

Współzałożyciel sieci Solana Anatoly Yakovenko zaapelował do rządu USA o zwiększenie innowacji w sektorze kryptowalut i nie czekanie na idealne regulacje. Warto również wspomnieć, że nadchodząca likwidacja aktywów FTX obejmie tokeny SOL o wartości 1,16 mld USD. Może to wywołać znaczną presję na sprzedaż.

Prognoza ceny SOL: Czy wybicie doprowadzi do szczytu zakresu?

Analiza techniczna dziennego interwału zapewnia bardziej optymistyczną perspektywę z dwóch powodów.

Po pierwsze, w dniu 11 września cena odbiła się od długoterminowej rosnącej linii wsparcia. Linia ta obowiązuje od początku roku, mierząc tempo wzrostu od początku ruchu w górę.

Po drugie, cena wybiła się z klina zniżkującego siedem dni później. Klin zniżkujący to bycza formacja, która często prowadzi do wzrostów.

Ponieważ te bycze sygnały pojawiły się w tym samym czasie, gdy cena odbiła się od dna zakresu, zwiększają one prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów.

Wreszcie, sześciogodzinny wskaźnik RSI wybił się z opadającej linii oporu. Podobnie jak w przypadku tygodniowego wskaźnika RSI, jest on w trakcie przemieszczania się powyżej poziomu 50. Sugeruje to, że odbicie będzie kontynuowane. Analiza ta pochodzi zarówno z akcji cenowej, jak i wskaźnika RSI.

Zalozyciel Solana Sugeruje Innowacje A Sol Zmaga Sie Z 20 Usd Fdf91aa, NEWSFIN

Wykres SOL/USDT dzięki Tradingview

W związku z tym najbardziej prawdopodobna prognoza ceny Solana sugeruje wzrost o 45% do szczytu zakresu.

Jednak załamanie poniżej 18 USD może zainicjować spadek o 30% do poziomu 13 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *