Współzałożyciel Mt. Gox przygotował obronę za pomocą kalkulatora

Wspoacutełzałożyciel Mt Gox Przygotował Obronę Za Pomocą Kalkulatora 6cca88e, NEWSFIN

Wspoacutełzałożyciel Mt Gox Przygotował Obronę Za Pomocą Kalkulatora 784316a, NEWSFIN

Mark Karpelès, jeden ze współzałożycieli upadłej tokijskiej giełdy Mt. Gox, twierdzi, że kalkulator naukowy, który kupił w więzieniu, był wystarczający do przygotowania obrony. Jego wzmianka pojawiła się po tym, jak sędzia odrzucił wniosek Sama Bankmana-Frieda o opuszczenie więzienia w celu przygotowania obrony przed październikowym procesem.

Współzałożyciel Mt. Gox powiedział, że używał kalkulatora naukowego i podstawowych materiałów piśmiennych do pracy nad obroną przed zarzutami defraudacji. Powiedział, że w tamtym czasie kalkulator naukowy był preferowanym narzędziem do przestępstw związanych z księgowością. Pomógł mu udowodnić, że firma zarobiła więcej niż wydała.

Karpelès użył kalkulatora i podstawowych materiałów biurowych do przygotowania obrony w sprawie Mt. Gox

Powiedział, że został oczyszczony ze wszystkich zarzutów defraudacji “dzięki temu małemu kalkulatorowi” i pracy jego obrony. Weteran branży kryptowalutowej Jed McCaleb stworzył giełdę Mt. Gox w 2010 roku i przekazał stronę internetową Karpelèsowi w 2011 roku.

“Wydałem około 120 USD, aby kupić najlepszy kalkulator, jaki mieli… Udało mi się znaleźć około 5,5 miliona USD przychodów, które nie zostały uwzględnione.”

Karpelès powiedział:

“Firma zarobiła więcej niż wydała, a używając tego jako podstawy, mój prawnik naciskał na prokuraturę, aby wyprostowała swoje działania.”

Będąc największą giełdą Bitcoina w tamtym czasie, Mt. Gox był często celem hakerów. W lutym 2014 roku zawiesiła wypłaty po zauważeniu podejrzanej aktywności portfela, a później ogłosiła, że straciła kilkaset tysięcy BTC.

Wspoacutełzałożyciel Mt Gox Przygotował Obronę Za Pomocą Kalkulatora 24495da, NEWSFIN

WSJ odnotowuje malejący wolumen po zawieszeniu wypłat przez giełdę | Źródło: Wall Street Journal

Giełda złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym w Tokio i otrzymała nakaz likwidacji w kwietniu 2014 roku. Jej majątek znajduje się obecnie w rękach syndyka Nobuaki Kobayashi, który zamierza rozpocząć spłatę wierzycieli w październiku.

Byłemu szefowi FTX odmówiono zwolnienia przedprocesowego w celu uzyskania dostępu do szybszego Internetu

Dyskurs Karpelès pojawia się w momencie, gdy przygotowania do obrony Sama Bankmana-Frieda rozwijają się publicznie.

Byłemu szefowi FTX odmówiono zgody na tymczasowe zwolnienie przedprocesowe po zastraszeniu dwóch świadków. Prawnicy argumentowali, że Bankman-Fried potrzebował lepszej prędkości Internetu, aby uzyskać dostęp do materiałów potrzebnych do obrony.

Prokuratorzy twierdzili, że jego codzienny dostęp do laptopów i dysków twardych oraz dostęp do Internetu dwa razy w tygodniu były wystarczające. Sędzia zgodził się, odrzucając wniosek o zwolnienie.

Prokuratorzy oskarżyli Bankmana-Frieda o wiele zarzutów oszustwa i naruszenia zasad finansowania kampanii po tym, jak FTX ogłosiło upadłość w zeszłym roku. Były szef giełdy będzie sądzony w październiku.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *