Wiemy kto jest drugim największym HODLerem Bitcoina!

Wiemy Kto Jest Drugim Największym Hodlerem Bitcoina 5b7c768, NEWSFIN

Wiemy Kto Jest Drugim Największym Hodlerem Bitcoina Cae5b1d, NEWSFIN

Firma zajmująca się analizą kryptowalut, Arkham Intelligence, zidentyfikowała adresy drugiego co do wielkości posiadacza Bitcoinów (BTC) na świecie. Adresy, o których mowa, należą do jednego z największych menedżerów aktywów – Grayscale Investments.

Arkham twierdzi, że w sumie chodzi o 1750 adresów o łącznej wartości ponad 16 miliardów dolarów w Bitcoinach. Jeśli to prawda, Grayscale jest drugim co do wielkości hodlerem BTC na świecie po owianym legendą Satoshim Nakamoto.

Grayscale zdobywa nagłówki mediów

Być może słyszałeś o Grayscale w ostatnich tygodniach. Menedżer aktywów regularnie pojawiał się ostatnio w nagłówkach mediów w związku z pozwem sądowym dotyczącym jego wniosku o spot Bitcoin ETF

Grayscale chce przekształcić swój ogromny fundusz Bitcoinowy (GBTC) w ETF. Wniosek ten został jednak odrzucony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Według sądu powody odrzucenia nie były jednak uzasadnione. SEC została zobowiązana do ponownej analizy wniosku.

Ujawnione przez Arkham informacje ponownie stawiają Grayscale na pierwszym planie. Od dawna istniały wątpliwości, czy menedżer aktywów faktycznie ma tak wiele BTC, ponieważ nigdy nie ujawnił swoich adresów. Jednak dane Arkham zdecydowanie pasują do oficjalnych twierdzeń samego Grayscale. W sumie łączna liczba BTC Grayscale wynosi ponad 627 tysięcy Bitcoinów – wartych 16 miliardów dolarów.

Kwestie etyczne

Dzięki odkryciu Arkham za jednym zamachem na światło dzienne wyszło wiele nowych informacji. Z pewnością zwiększa to transparentność świata Bitcoina. Jednak sama Grayscale nie będzie zbyt zadowolona z faktu, że jej adresy Bitcoin zostały upublicznione.

Według niektórych krytyków, nie jest moralne, aby Arkham ujawniał tak wrażliwe informacje. Dyrektor generalny firmy uważa jednak, że ważne jest, aby takie informacje były publiczne. Celem firmy jest bowiem “deanonimizacja” blockchaina Bitcoina. Arkham nagradza nawet kryptowalutowych detektywów tokenami za identyfikację nieznanych adresów.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *