Wieloryby Ripple kupują za 350 mln USD. Czy XRP wzrośnie?

Wieloryby Ripple Kupuja Za 350 Mln Usd Czy Xrp Wzrosnie 01874fe, NEWSFIN

Wieloryby Ripple Kupuja Za 350 Mln Usd Czy Xrp Wzrosnie 7f2f539, NEWSFIN

Cena Ripple (XRP) skonsolidowała się w okolicach 0,50 USD od 1 września, ale plotki medialne i kluczowe wskaźniki on-chain sugerują teraz zbliżający się wzrost. Analiza on-chain bada zalety pogłosek, że Blackrock integruje XRP w swojej strategii ekspansji kryptowalut.

Ripple (XRP) osiągnęło szczyt w 2023 r. na poziomie 0,83 USD w lipcu 2023 r. Stało się to po tym, jak firma odniosła przełomowe zwycięstwo nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zwycięstwo to pozwoliło wielu długoterminowym posiadaczom wyjść z inwestycji po korzystnych cenach.

Jednak ostatnie komentarze w mediach społecznościowych wywołały plotki, że Blackrock (NYSE: BLK), największy na świecie podmiot zarządzający aktywami na ponad 9 bln USD, może rozważyć włączenie XRP do swojej ekspansji kryptowalut.

Trendy danych on-chain ujawniły istotne miejsca, które mogą podsycać te spekulacje.

Wieloryby Ripple ładują 690 mln XRP w dwa miesiące

Po dwumiesięcznym okresie realizacji zysków, cena XRP spadła o 40% ze szczytu 0,83 USD odnotowanego w dniu 13 lipca. Co ciekawe, dane on-chain ujawniają, że grupa kryptowalutowych wielorybów szybko powróciła do trybu akumulacji XRP, gdy cena spadła poniżej 0,70 USD pod koniec lipca.

Jak pokazano na poniższym wykresie, wieloryby Ripple posiadający od 1 do 100 mln monet dodały 690 mln XRP do swoich skumulowanych sald w okresie od 30 lipca do 15 września.

Wieloryby Ripple Kupuja Za 350 Mln Usd Czy Xrp Wzrosnie Bf2e9f0, NEWSFIN

Bilans portfeli wielorybów Ripple / Źródło: Santiment

Nowo nabyte 690 mln monet jest obecnie warte około 345 mln USD. Podczas gdy cena XRP spadła o kolejne 30%, z 0,70 USD do 0,50 USD, wieloryby utrzymały presję zakupową w okresie akumulacji.

Nawiązuje to do spekulacji, że nowy status XRP, który “nie jest papierem wartościowym“, przyciągnął inwestycje inwestorów instytucjonalnych. Należy do nich też Blackrock, który interpretuje orzeczenie jako sygnał jasności regulacyjnej.

Wieloryby są znane z utrzymywania trybu HODL przez dłuższy czas. Jeśli fundusze wielorybów będą nadal napływać od podmiotów, które chcą kupić spadek, większy procent obiegu XRP przejdzie pod ich kontrolę.

Diamentowe ręce wielorybów wywołają wybicie i pomogą XRP utrzymać wyższe poziomy wsparcia podczas następnego trendu wzrostowego.

Nastroje handlowe sugerują zbliżające się odwrócenie trendu

Byki XRP zyskały znaczną dynamikę dzięki niedawnej aktywności handlowej inwestorów instytucjonalnych kupujących spadki. Obecne trendy Relative Strength Index (RSI) dodatkowo potwierdzają to twierdzenie.

Poniższy wykres pokazuje, że cena XRP przekroczyła krytyczny poziom 30, osiągając 40,88 w dniu 15 września.

Wieloryby Ripple Kupuja Za 350 Mln Usd Czy Xrp Wzrosnie A216194, NEWSFIN

RSI dla XRP / Źródło: Tradingview

Wskaźnik siły względnej (RSI) ocenia siłę i dynamikę bieżącego trendu cenowego. Gdy po znaczącej korekcie ceny RSI odbija się od dna w okolice 40, sugeruje to, że trend cenowy XRP wkracza teraz na neutralne terytorium.

W połączeniu z presją zakupową wielorybów, ta zmiana momentum może przekształcić się w przedłużony wzrost XRP.

Prognoza ceny XRP: 0,55 USD to cel do pokonania

Próby wzrostu ceny XRP w marcu, czerwcu i pod koniec sierpnia 2023 r. zostały odrzucone na poziomie 0,55 USD. W związku z tym byki po raz kolejny będą musiały wykonać swoją pracę, aby pokonać tę strefę oporu.

Dane dotyczące z MVRV obliczają pozycję finansową netto inwestorów, którzy kupili XRP w ciągu ostatnich 30 dni. One również potwierdzają tę narrację. Pokazują, że przy cenach wynoszących obecnie 0,50 USD, większość inwestorów kryptowalutowych, którzy kupili XRP w ciągu ostatniego miesiąca, poniesie 1,3% strat, jeśli sprzedadzą je dzisiaj.

Biorąc pod uwagę zwiększoną presję zakupową wielorybów, o której mowa powyżej, inwestorzy XRP mogliby utrzymać 20% zyski w okolicach 0,60 USD. Jeśli jednak zamkną swoje pozycje z 10% zyskiem, XRP może napotkać znaczący opór na poziomie 0,54 USD.

Wieloryby Ripple Kupuja Za 350 Mln Usd Czy Xrp Wzrosnie 2302bc3, NEWSFIN

Dane MVRV dla XRP / Źródło: Santiment

I odwrotnie, niedźwiedzie mogą utrzymać kontrolę, jeśli cena XRP spadnie poniżej 0,40 USD. Jednakże inwestorzy wydają się teraz niechętni do księgowania strat większych niż 10%. Dlatego mogą przestać sprzedawać w okolicach poziomu 0,45 USD.

Ale jeśli ten poziom wsparcia nie utrzyma się, XRP może ostatecznie spaść poniżej 0,40 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *