Wieloryby Ethereum robią ogromne zakupy

Wieloryby Ethereum Robią Ogromne Zakupy F481c53, NEWSFIN

Wieloryby Ethereum Robią Ogromne Zakupy Db7b95f, NEWSFIN

Podczas gdy rynek kryptowalut doświadczył sporych wahań w ostatnich dniach, duzi posiadacze Ethereum (ETH) wykorzystali okazję do zrobienia zakupów. Według danych Santiment udostępnionych przez Ali Martineza, grube ryby kupiły około 260 000 ETH o wartości prawie 425 milionów dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin.

Wieloryby Ethereum zwiększają pozycję

Zakup tej znacznej ilości Ethereum ma miejsce w czasie, gdy kryptowaluta straciła około 4,7% swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni. Szersza korekta na rynku kryptowalut spowodowała, że łączna kapitalizacja rynkowa spadła do prawie 1 biliona dolarów.

Chociaż Ethereum straciło około 1,7% swojej wartości w ciągu ostatnich 30 dni, jak dotąd pozostaje względnie stabilne w ciągu roku. W tym czasie ETH odnotował jedynie niewielki spadek – o 1,7%. Ethereum rozpoczęło rok w okolicach 1560 USD i w pewnym momencie wzrosło do poziomu powyżej 2 000 USD, choć nie udało mu się utrzymać tego wyniku.

Konkurencja w ekosferze DeFi

Ethereum musi stawić czoła konkurencji ze strony wschodzących rywali, takich jak Solana (SOL) i Cardano (ADA). Te dwa projekty stale rosną pod względem całkowitej wartości zaangażowanej w ich ekosystemy zdecentralizowanych finansów (DeFi). Solana weszła niedawno we współpracę z gigantem płatniczym Visa. Firma ta zaczęła prowadzić rozliczenia właśnie w tej sieci.

Mimo to Ethereum wciąż jest zdeterminowane, by zrealizować swoją wizję globalnego komputera. Deweloperzy koncentrują się na poprawie skalowalności i zmniejszeniu wysokich kosztów transakcji w sieci poprzez wykorzystanie tzw. optimistic rollups. W tym przypadku wiele transakcji jest łączonych i przetwarzanych off chain, zanim zostaną wysłane do sieci głównej Ethereum.

Innowacje w drodze

Oprócz skalowalności, Ethereum pracuje nad wdrożeniem inteligentnych portfeli kontraktów. Obecnie użytkownicy muszą konfigurować własne portfele i zarządzać własnymi środkami, narażając je na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do tego, inteligentny portfel byłby zarządzany przez smart kontrakt, a nie klucze prywatne, którymi zarządza użytkownik.

Co więcej, sieć Ethereum dąży do poprawy prywatności użytkowników poprzez “adresy stealth”. Ukrywają one tożsamość odbiorcy w blockchainie Ethereum.

Niedawne zakupy Ethereum przez wielorybów mogą wskazywać na rosnące zaufanie do długoterminowych perspektyw kryptowaluty, w obliczu ciągłych zmian, które nadal wzmacniają pozycję Ethereum jako jednej z najbardziej zaawansowanych sieci blockchain na świecie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *