Vitalik Buterin sprzedaje 500 tys. USD w tokenach Maker (MKR): Społeczność pyta dlaczego

Vitalik Buterin Sprzedaje 500 Tys Usd W Tokenach Maker Mkr Społeczność Pyta Dlaczego 46e30ff, NEWSFIN

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, sprzedał wszystkie swoje tokeny MKR, uzyskując z transakcji około 581 000 USD w ETH. Sprzedaż doprowadziła do spekulacji, że sprzedał w reakcji na niedawną pochwałę blockchaina Solany przez założyciela MakerDAO.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, sprzedał wszystkie swoje tokeny MKR, uzyskując z transakcji około 581 000 USD w ETH. Sprzedaż doprowadziła do spekulacji, że sprzedał w reakcji na niedawną pochwałę blockchaina Solany przez założyciela MakerDAO.

W niedawnym poście założyciel MakerDAO, Rune Christensen, powiedział, że Solana powinna być brana pod uwagę w nowym blockchainie jego protokołu, NewChain, ze względu na jego jakość techniczną i optymalizację.

Buterin porzuca tokeny MKR

Wkrótce po opublikowaniu wpisu na blogu Buterin sprzedał całe 500 tokenów MKR w swoich zasobach za pośrednictwem protokołu CoW. Według Arkham Intelligence dashboard, sprzedaż przyniosła mu 353 ETH.

Sprzedaż MKR przez Vitalika Buterina. Źródło: Arkham Intelligence

Sprzedaż jest pierwszym przypadkiem, gdy Buterin sprzedał tokeny MKR od 2021 roku, kiedy to przekazał 100 tokenów MKR na fundusz pomocy Indiom Covid.

W kwietniu 2018 roku nabył 1 071 tokenów MKR, kiedy ich cena wynosiła 905 USD. Przy obecnym kursie tokena wynoszącym 1 127 USD, Buterin osiągnął pokaźny zysk ze swoich udziałów.

Społeczność spekuluje na temat motywacji

Sprzedaż wzbudziła jednak zainteresowanie wiodących członków społeczności kryptowalutowej, w tym założyciela Tron Network Justina Suna, a wielu z nich kwestionuje motyw.

Sun zapytał:

“Dlaczego vitalik porzuca #MKR?”

Podczas gdy niektórzy spekulują, że może to być ruch odwetowy, wydaje się to nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę wcześniejsze poparcie Buterina dla sieci Solana.

Alternatywnie, niektórzy interpretują to jako niedźwiedzi wskaźnik i brak wiary w strategie MakerDAO. Niektórzy postrzegają również MKR jako zawyżoną cenę, a ETH jako niedowartościowaną.

MKR osiągnął ostatnio najlepsze wyniki, zyskując 9,1% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pozytywne wyniki tokena wynikają z rozwoju protokołu i wprowadzenia SubDAO w Korei.

Historia sprzedaży

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, ma historię pozbywania się swoich cyfrowych aktywów.

W sierpniu zlikwidował 600 ETH o wartości około 1 miliona dolarów za pośrednictwem Coinbase. Obserwatorzy rynku uważnie obserwowali ten ruch, wierząc, że wywarł on presję na spadek ceny ETH, która w tym czasie napotykała wyzwania.

Wcześniej w marcu Buterin wysłał 200 ETH do Krakena. W tym czasie rozstał się również z różnymi niezamówionymi altcoinami, wymieniając je na 439,25 ETH.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *