TOP 10 miast pod względem adopcji Bitcoina

Top 10 Miast Pod Względem Adopcji Bitcoina 3168483, NEWSFIN

Top 10 Miast Pod Względem Adopcji Bitcoina Edcd9e1, NEWSFIN

Investopedia przeprowadziła ciekawe badanie. Przeanalizowano w nim trzy wskaźniki, aby ocenić poziom adopcji Bitcoina w różnych miastach: gęstość sprzedawców akceptujących BTC, dostępność bitomatów oraz populację posiadającą Bitcoina. Oto lista dziesięciu najlepszych miast, które wykazują dość wysoki poziom adopcji Bitcoina.

San Francisco

Nic dziwnego, że na liście znalazło się epicentrum technologii w Stanach Zjednoczonych, San Francisco. Miasto jest domem dla platform handlu kryptowalutami, takich jak Coinbase i Kraken. Szczyci się też mnóstwem sprzedawców akceptujących Bitcoin, od restauracji i barów po hotele i sklepy.

Ponadto w Bay Area znajduje się 408 bitomatów, w tym 55 w granicach miasta San Francisco. Jest to spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę stosunkowo skromną populację nieco ponad 815 000 osób.

Vancouver

Kanada ma silną społeczność Bitcoin, w której Vancouver odgrywa istotną rolę. Kraj ten poczynił kroki regulacyjne w celu przyjęcia wirtualnej waluty. Vancouver było niegdyś domem dla QuadrigaCX, nieistniejącej już giełdy kryptowalut, która straciła 180 milionów dolarów w funduszach klientów po rzekomej śmierci jej założyciela.

W Vancouver i na okolicznych przedmieściach znajduje się około 30 sprzedawców akceptujących Bitcoin i 214 miejsc, w których można kupić BTC. Warto zauważyć, że pierwszy na świecie bitomat zaczął działać w Waves Coffee House w centrum Vancouver 29 października 2013 roku.

Amsterdam

Amsterdam wyróżnia się tym, że jest siedzibą Bitfury, znanego producenta sprzętu do wydobywania Bitcoinów. Jest też europejską siedziba BitPay, głównego dostawcy usług płatniczych w branży kryptowalut.

W holenderskiej stolicy znajduje się podobno ponad 35 miejsc, w których można wydawać Bitcoiny, w tym warsztaty rowerowe, salony fryzjerskie i kawiarnie. 1 100 000 mieszkańców miasta ma dostęp do około pół tuzina bitomatów. Inne holenderskie miasta, takie jak Utrecht, Rotterdam i Haga, również mają sprzedawców, którzy akceptują kryptowalutę.

Lublana

Jako stolica i największe miasto Słowenii, Lublana, licząca około 290 000 mieszkańców, odciska swoje piętno na mapie akceptacji Bitcoinów. Słynna giełda BTC Bitstamp została założona przez Słoweńców, zanim rozwinęła swoją działalność w Luksemburgu i Londynie. W Lublanie znajduje się około tuzina bitmatów, a także około 150 sprzedawców, którzy akceptują BTC jako środek płatniczy.

Tel Awiw

Tel Awiw, finansowe centrum Izraela i globalne centrum startupów, może pochwalić się ponad 20 sprzedawcami akceptującymi Bitcoin i pięcioma bitomatami obsługującymi populację 4 400 000 osób.

Izraelska grupa Bitcoin w Tel Awiwie należy do najbardziej aktywnych na świecie i liczy ponad 4000 członków.

Portsmouth

Zaskakująco, małe nadmorskie miasteczko Portsmouth w New Hampshire mieści kwitnącą społeczność entuzjastów kryptowalut, zyskując wśród mieszkańców przydomek “Bitcoin Village”.

Pięć firm przyjaznych kryptowalutom znajduje się w centrum Portsmouth. Miasto i sąsiednie miejscowości są domem dla 48 bitomatów. Jest spora liczba jak na miasto liczące nieco ponad 200 000 mieszkańców.

Miami

Jako duża metropolia, Miami jest domem dla około 50 sprzedawców, którzy akceptują BTC i 786 bitomatów. Miasto jest również gospodarzem Miami Bitcoin Conference, jednej z najstarszych i największych konwencji kryptowalutowych.

Władze Miami aktywnie starają się przyciągnąć firmy blockchain do miasta. Burmistrz Francis Suarez proponuje inwestowanie funduszy miejskich w BTC i potencjalne uruchomienie miejskiej kryptowaluty.

San Salvador

Salwador przeszedł do historii, stając się pierwszym krajem na świecie, który przyjął BTC jako prawny środek płatniczy. Stolica państwa – San Salvador posiada obecnie 61 bitomatów i trzy firmy, które akceptują tę kryptowalutę. Ponadto BTC może być wykorzystywany do płacenia podatków, a inwestorzy zagraniczni są zwolnieni z podatków od zysków kapitałowych. Rząd krajowy współpracuje z przedsiębiorcami w celu wprowadzenia przyjaznego dla użytkownika portfela BTC.

Nowy Jork

Nowy Jork, centrum finansowe i technologiczne z populacją 8,8 miliona, oferuje mieszkańcom możliwość korzystania z Bitcoina u około trzech tuzinów sprzedawców w obszarze metropoli. Wśród godnych uwagi firm, które akceptują Bitcoin są Bitcoin Store na Dolnym Manhattanie i CryptoART w Morningside Heights.

Nowy Jork jest również ważnym ośrodkiem dla startupów kryptowalutowych i firm medialnych, w tym CoinDesk, Decrypt i CoinTelegraph. Miasto jest gospodarzem Consensus, jednego z największych corocznych wydarzeń w branży kryptowalut. Jednak na dzień 2 września 2023 r. Nowy Jork nie posiada jeszcze żadnych bitomatów, według CoinATMRadar.com.

Londyn

Tętniąca życiem stolica Wielkiej Brytanii, Londyn, jest domem dla około 8,4 miliona mieszkańców i około 50 sprzedawców, którzy akceptują Bitcoin jako formę płatności.

Wśród godnych uwagi startupów z siedzibą w mieście jest Coinfloor, który twierdzi, że jest najstarszą giełdą Bitcoin w Wielkiej Brytanii. Londyn jest również gospodarzem wielu spotkań poświęconych BTC i kryptowalutom.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *