Toncoin (TON) wskakuje do TOP 10 po wydaniu portfela: Czy przebije 3 USD?

Toncoin Ton Wskakuje Do Top 10 Po Wydaniu Portfela Czy Przebije 3 Usd E30b4b1, NEWSFIN

Toncoin Ton Wskakuje Do Top 10 Po Wydaniu Portfela Czy Przebije 3 Usd D5de535, NEWSFIN

Toncoin (TON) wybił się z opadającej linii oporu i zbliża się do lokalnego szczytu na poziomie 2,97 USD.

Akcja cenowa jest nadal bycza, ale odczyty RSI i liczba fal Elliotta sugerują, że Toncoin wkrótce osiągnie szczyt.

Toncoin przełamuje 270-dniowy opór

Cena TON spadła poniżej opadającej linii oporu od czasu osiągnięcia lokalnego szczytu na poziomie 2,97 USD w grudniu 2022 roku. Spadek zakończył się dołkiem na poziomie 1,02 USD w dniu 10 czerwca.

Jednak później cena gwałtownie odbiła, tworząc bardzo długi dolny knot, uważany za oznakę presji zakupowej. Długi dolny knot był ogromny, co doprowadziło do wzrostu o 45% jeszcze tego samego dnia.

Toncoin Ton Wskakuje Do Top 10 Po Wydaniu Portfela Czy Przebije 3 Usd B0b3f0e, NEWSFIN

Wykres TON/USDT dzięki Tradingview

Po odbiciu Toncoin utworzył wyższy dołek na początku sierpnia, a następnie przyspieszył wzrost. W dniu 15 września, po 270 dniach przebywania w miejscu, cena TON przebiła opadającą linię oporu.

Następnego dnia osiągnęła szczyt na poziomie 2,54 USD. Wzrost nastąpił wkrótce po uruchomieniu portfela TON na Telegramie, zyskując ekspozycję na 800 milionów użytkowników.

Szczyt z grudnia 2022 r. na poziomie 2,97 USD znajduje się 27% powyżej obecnej ceny. Natomiast linia oporu znajduje się na poziomie 1,90 USD, 20% poniżej obecnej ceny.

Dzienny wskaźnik RSI daje mieszane sygnały. Inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto podejmują decyzje o kupnie lub sprzedaży aktywów. Gdy odczyt RSI jest powyżej 50, trend wzrostowy wskazuje na przewagę byczych traderów. I odwrotnie, gdy odczyt jest poniżej 50, sytuacja sprzyja niedźwiedziom.

Podczas gdy wskaźnik dla Toncoin rośnie i przekracza 50, wygenerował również niedźwiedzią dywergencję (zielona linia). Dzieje się tak, gdy spadek dynamiki towarzyszy wzrostowi ceny. Jest to sygnał związany z lokalnymi lub absolutnymi szczytami.

Prognoza ceny TON: Jak długo potrwa wzrost?

Analiza techniczna z krótszego, sześciogodzinnego przedziału czasowego pokazuje, że cena Toncoin prawdopodobnie znajduje się w piątej i ostatniej fali pięciofalowego ruchu wzrostowego (kolor biały).

Analitycy techniczni wykorzystują teorię fal Elliotta jako sposób na identyfikację powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów. Pomaga im to określić kierunek trendu.

Zgodnie z wyliczeniem, cena TON zbliża się do końca piątej fali. Prawdopodobnym celem dla szczytu jest 2,77 USD. Cel ten można znaleźć, rzutując długość fali pierwszej i trzeciej na dno fali czwartej.

Cel ten jest osiągany, gdy fala piąta wydłuża się, jak miało to miejsce w przypadku Toncoin.

Toncoin Ton Wskakuje Do Top 10 Po Wydaniu Portfela Czy Przebije 3 Usd 6b497c5, NEWSFIN

Wykres TON/USDT dzięki Tradingview

Po osiągnięciu szczytu prawdopodobna jest poważna korekta. Podczas gdy cel dla dna zależy od dokładnego szczytu, prawdopodobny obszar znajduje się między poziomami wsparcia przy zniesieniach 0,5-0,618 Fib racement w zakresie 1,77-1,97 USD.

Prawdopodobnie zbiegnie się to z ponownym testem długoterminowej opadającej linii oporu.

W rezultacie najbardziej prawdopodobna prognoza ceny TON jest zwyżkowa. Przewiduje ona wzrost w kierunku szczytu z grudnia 2022 r. na poziomie 2,97 USD. Również prawdopodobny jest szczyt na poziomie 2,77 USD. Nieosiągnięcie tego poziomu może doprowadzić do spadku o 20% w kierunku regionu 1,77-1,97 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *