Tether posiada więcej obligacji amerykańskich niż cztery kraje

Tether Posiada Więcej Obligacji Amerykańskich Niż Cztery Kraje Dfbf733, NEWSFIN

Tether Posiada Więcej Obligacji Amerykańskich Niż Cztery Kraje Effc7b1, NEWSFIN

Emitent stablecoinów USDT, Tether, stał się 22. największym posiadaczem amerykańskich obligacji skarbowych, wyprzedzając Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Australię i Hiszpanię. Oświadczenie zostało złożone przez dyrektora ds. technologii firmy Paolo Ardoino.

Komentarze Ardoino nastąpiły po publikacji wyników sprzedaży papierów skarbowych przez Chiny w ciągu ostatnich kilku lat. Dane pokazują, że kraj ten zmniejszył ekspozycję o prawie 481 mld USD w stosunku do szczytowych poziomów.

Według dyrektora firmy, Tether posiada obecnie obligacje skarbowe USA o wartości 72,5 mld USD, a w marcu 2023 r. wartość ta wyniesie 53 mld USD.

“USDT jest najczęściej używanym stablecoinem na świecie, z ogromnym naciskiem na rynki wschodzące. Dla wielu z tych społeczności USDT jest kołem ratunkowym, aby chronić siebie i swoje rodziny przed szaloną inflacją ich walut krajowych.”

Co wiadomo o rezerwach Tether?

Dziennikarze ujawnili wcześniej, że rezerwy Tether obejmują miliardy dolarów krótkoterminowych pożyczek dla firm w Chinach, a także znaczną pożyczkę dla platformy kryptowalutowej Celsius Network. Firma zaprzeczyła jednak jakimkolwiek powiązaniom z China Evergrande Group Corporation i nie ujawniła, czy posiada papiery wartościowe innych chińskich firm lub emitentów.

Obligacje Tether o wartości 39 mld USD posiadane przez amerykańską firmę z Wall Street Cantor Fitzgerald również budzą wątpliwości. Dziennikarze uważają, że scentralizowanie tak dużej ilości rezerw w rękach jednej firmy pokazuje gotowość Wall Street do przymknięcia oka na wątpliwą przeszłość firm kryptowalutowych w imię zarządzania aktywami wartymi miliardy dolarów.

Zyski Tether kurczą się

Pomimo sporych rezerw Tether, firma nie ujawniła wielkości swojego dochodu netto w ostatnim kwartale. Doprowadziło to dziennikarzy do spekulacji, że zyski firmy faktycznie spadły.

Tether podał w raporcie, że w drugim kwartale 2023 r. osiągnął ponad 1 mld USD zysku operacyjnego. To 30-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *