Ten YouTuber stracił 50 000 USD po pomyłce z kluczem prywatnym

Ten Youtuber Stracił 50 000 Usd Po Pomyłce Z Kluczem Prywatnym 0cafbb7, NEWSFIN

Brazylijski YouTuber prowadzący kanał Fraternidade Crypto stracił ponad 86 399 tokenów Polygon (MATIC). Omyłkowo otworzył plik ujawniający jego klucz prywatny podczas transmisji na żywo.

Według użytkownika X (Twitter), Guilherme Rennó, “YouTuber Ivan STRACIŁ WSZYSTKIE PIENIĄDZE na żywo, przypadkowo otwierając notatnik ze swoim kluczem prywatnym”. Rennó udostępnił klip z transmisji na żywo, w którym YouTuber przypadkowo ujawnił swoje klucze prywatne.

Brazylijski YouTuber ujawnia swoje klucze prywatne i strac MATIC podczas transmisji na żywo

Według danych ze skanu Polygon, ktoś zabrał YouTuberowi 86 399 tokenów MATIC. W chwili pisania tego tekstu są warte one ponad 50 000 USD.

Ten Youtuber Stracił 50 000 Usd Po Pomyłce Z Kluczem Prywatnym 606e3f1, NEWSFIN

Transakcje prowadzące do utraty tokenów MATIC przez brazylijskiego YouTubera / Źródło: Etherscan

Inny użytkownik X (Twitter), Fernando Bertini, twierdzi, że osoba, która zabrała tokeny MATIC, zwróciła je YouTuberowi. Napisał po portugalsku:

“Rozmawiałem z personelem… zostały zwrócone.”

Niektórzy użytkownicy uważają, że osoba, która zabrała aktywa, zrobiła to, aby chronić tokeny MATIC, zanim ktoś je ukradnie. Wydarzenie to miało miejsce, gdy brazylijski YouTuber rozpoczął kolejną transmisję na żywo, prosząc o zwrot MATIC.

Znaczenie bezpiecznego przechowywania aktywów kryptograficznych

Brazylijski YouTuber stracił fundusze z powodu niektórych z najczęstszych błędów związanych z przechowywaniem kryptowalut. Po pierwsze, przechowywał klucze prywatne w pliku komputerowym. Najlepiej byłoby, gdyby klucze prywatne były przechowywane w trybie offline, na fizycznym papierze lub wygrawerowane na metalu.

Po drugie, wielu uważa, że YouTuber nieostrożnie otworzył plik z kluczami prywatnymi podczas transmisji na żywo. Guilherme Rennó napisał na X (Twitter):

“Jeśli możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich pieniędzy za pomocą 1 kliknięcia, nie jesteś bezpieczny.”

Dalej sugeruje: “Wygraweruj słowa na metalowej płytce, utrudnij do nich dostęp nawet sobie, tak jak w banku, który potrzebuje dostępu do głównego skarbca”.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *