Ten wskaźnik sygnalizuje wzrost ceny Bitcoina (BTC) o 100%

Ten Wskaźnik Sygnalizuje Wzrost Ceny Bitcoina Btc O 100 5d24086, NEWSFIN

Ten Wskaźnik Sygnalizuje Wzrost Ceny Bitcoina Btc O 100 D9e02aa, NEWSFIN

Cena Bitcoina (BTC) waha się nieco powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia 25 700 USD już prawie od miesiąca.

Podczas gdy akcja ceny Bitcoina jest niedźwiedzia, Relative Strength Index (RSI) dał byczy sygnał, który wcześniej poprzedzał wzrost ceny o 100%.

Ceny Bitcoina konsolidują się w pobliżu 26 000 USD pomimo byczej dywergencji

Analiza techniczna dla dziennego przedziału czasowego daje mieszane sygnały. Powodem są sprzeczne odczyty akcji cenowej i RSI.

Cena BTC spadła poniżej opadającej linii oporu od czasu rocznego szczytu na poziomie 31 800 USD z 13 lipca. Linia ta została ostatnio potwierdzona w dniu 14 sierpnia, co doprowadziło do gwałtownego spadku trzy dni później. Doprowadził on ceny Bitcoina do 25 166 USD. Jednak spadek nie spowodował jeszcze utraty tego dołka.

Natomiast kolejne odbicia również były słabe. Jest to szczególnie widoczne w niepowodzeniu ceny Bitcoina w odzyskaniu opadającej linii oporu (czerwone kółko). Obecnie cena BTC waha się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia 25 700 USD.

Pomimo tych niedźwiedzich odczytów, wskaźnik siły względnej (RSI) jest zwyżkowy. Inwestorzy rynkowi wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki do wykrywania warunków wykupienia lub wyprzedania na rynku. Ponadto podejują decyzje dotyczące akumulacji lub sprzedaży aktywów.

Odczyty powyżej 50 w połączeniu z trendem wzrostowym sugerują, że byki utrzymują przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego, sygnalizując potencjalne niedźwiedzie warunki.

Chociaż wskaźnik znajduje się poniżej 50, wzrósł od 18 sierpnia. Co ważniejsze, RSI wygenerował znaczącą byczą dywergencję (zielona linia).

Jest to zjawisko, w którym wzrost dynamiki towarzyszy spadkowi ceny. Wskazuje, że spadek nie jest uzasadniony i często wiąże się z byczym odwróceniem trendu.

Ten Wskaźnik Sygnalizuje Wzrost Ceny Bitcoina Btc O 100 709eadb, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Podczas gdy analiza techniczna jest mieszana, inwestorzy kryptowalutowi nadal wierzą we wzrost ceny Bitcoina. W niedawnym raporcie zauważono, że prawie połowa światowych krypto-milionerów posiada swój majątek w Bitcoinie. Dodatkowo, zbliżające się zatwierdzenie ETF na Bitcoina może pozytywnie wpłynąć na przyszłą cenę.

Prognoza ceny BTC: Co historia mówi o tej byczej dywergencji?

Wspomniana wyżej bycza dywergencja na dziennych interwałach jest godna uwagi. Oznacza również ruch poza obszar wyprzedania RSI.

W ciągu ostatniego roku wskaźnik RSI spadł do obszaru wyprzedania, a następnie wyszedł poza niego tylko trzy razy (zielone kropki). Co więcej, bycza dywergencja na tym obszarze wyprzedania wystąpiła tylko raz, w listopadzie 2022 roku.

Dywergencja ta była katalizatorem ruchu wzrostowego o 100%, poprzedzającego cały trend wzrostowy. Ten doprowadził do rocznego szczytu. Jeśli nastąpi kolejny 100% wzrost, ceny Bitcoina osiągną 52 000 USD.

W każdym razie wybicie z linii oporu będzie wymagane, aby trend można było uznać za byczy.

Ten Wskaźnik Sygnalizuje Wzrost Ceny Bitcoina Btc O 100 09fb693, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy ceny Bitcoina, utrata obszaru 25 700 USD będzie wskazywać, że spodziewane są dalsze spadki. W takim przypadku najbardziej prawdopodobny będzie ruch w dół o 8% do poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,5 Fib na 23 600 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *