Ten token rośnie o 50% w ciągu 2 dni. Czy Tellor odzyska 50 USD?

Ten Token Rosnie O 50 W Ciagu 2 Dni Czy Tellor Odzyska 50 Usd D530155, NEWSFIN

Ten Token Rosnie O 50 W Ciagu 2 Dni Czy Tellor Odzyska 50 Usd 238e0ee, NEWSFIN

Tellor (TRB) odbił się, aby odzyskać obszar 40 USD w środę, 20 września, po znacznej korekcie w weekend. Skomplikowana kombinacja wskaźników rynkowych on-chain i instrumentów pochodnych ukazuje możliwość odzyskania przez TRB ceny 50 USD.

Tellor (TRB) to zdecentralizowany protokół wyroczni, który zapewnia infrastrukturę blockchain do integracji danych spoza łańcucha ze smart kontraktami on-chain. Ponieważ inwestorzy skupili się w tym miesiącu na sektorze Real World Assets (RWA), TRB, Chainlink (LINK) i inni duzi gracze w projektach zdecentralizowanych wyroczni osiągnęli znaczące zyski.

Czy byki TRB mogą wykorzystać tę falę, aby odzyskać obszar 50 USD?

Traderzy Tellor zmniejszają teraz swoją aktywność?

W zeszłym tygodniu analiza BeInCrypto wzbudziła obawy, że aktywność spekulacyjna ze strony krótkoterminowych traderów jest głównym motorem trwającego wzrostu TRB. Dane z rynku instrumentów pochodnych pokazują, że traderzy Tellor na rynku kontraktów terminowych zmniejszają teraz swoją aktywność.

Od czasu spadku do 26 USD w dniu 18 września, cena TRB odbiła o 53%, aby odzyskać 40 USD w dniu 20 września. Co ciekawe, na rynkach instrumentów pochodnych inwestorzy zwiększyli napływ kapitału tylko o 21% w tym okresie.

Otwarte pozycje TRB wyniosły 154 mln USD, gdy cena spadła 18 września. Jednak od 20 września wzrosły tylko do 184 mln USD.

Podczas gdy wzrost otwartych pozycji (open interest) o 21% jest spory, blednie on znacznie w porównaniu z odbiciem ceny Tellor o 53%.

Ten Token Rosnie O 50 W Ciagu 2 Dni Czy Tellor Odzyska 50 Usd 56f7d42, NEWSFIN

Otwarte pozycje Tellor / Źródło: CoinGlass

Wskaźnik otwartych pozycji sumuje całkowitą wartość aktywnych kontraktów na instrumenty pochodne dla danego aktywa. Tendencja wzrostowa jest tutaj byczym sygnałem, wskazującym, że inwestorzy zwiększają napływ kapitału.

Jednakże, gdy procentowy wzrost ceny przekracza tempo, w jakim nowi inwestorzy i nowe napływy kapitału wchodzą na rynek, pojawia się kilka czerwonych flag. Mogą one spowodować, że wzrost ceny Tellor będzie krótkotrwały.

Przede wszystkim może to oznaczać, że obecny ruch w górę jest napędzany przez sprzedawców o krótkich pozycjach. Spieszą się oni, aby pokryć swoje pozycje z powodu szybkiego wzrostu cen.

Bez przyciągnięcia nowych uczestników i znacznego dodatkowego kapitału, to tylko kwestia czasu, zanim sprzedawcy wyczerpią się i zaczną zmniejszać swoje straty.

Jeśli tak się stanie, cena Tellor może ponownie gwałtownie spaść w nadchodzących dniach.

Sieć walczy o przyciągnięcie nowych uczestników wśród zmienności rynku

Po gwałtownych wahaniach cen obserwowanych w ciągu ostatnich kilku tygodni, sieć Tellor stara się przyciągnąć nowych uczestników. Dane on-chain opracowane przez Santiment pokazują, że 20 września utworzono tylko 62 nowe adresy portfeli TRB. Stanowi to spadek o 66% w stosunku do ostatniego szczytu z 19 września.

Ten Token Rosnie O 50 W Ciagu 2 Dni Czy Tellor Odzyska 50 Usd B7d0d25, NEWSFIN

Wzrost sieci vs aktywne adresy / Źródło: Santiment

Sumując liczbę nowych adresów portfeli, wskaźnik Network Growth szacuje tempo, w jakim nowi inwestorzy dołączają do sieci blockchain. Gwałtowny spadek tej metryki podczas trendu wzrostowego oznacza, że handel spekulacyjny wśród istniejących inwestorów napędza wzrost cen.

Warto zauważyć, że powyższy wykres ilustruje również, że podczas gdy wzrost sieci spadł jeszcze bardziej 19 września, dzienne aktywne adresy TRB (czerwona linia), tj. liczba adresów portfeli przeprowadzających transakcje, jednocześnie wzrosły.

Biorąc pod uwagę, że podobny trend obserwuje się na rynkach instrumentów pochodnych Tellor, potwierdza to tezę, że wzrost TRB jest napędzany przez obecnych uczestników. Dlatego to nie TRB przyciąga nowy popyt.

Podsumowując, Tellor musi zwiększyć udział inwestorów i napływ kapitału, aby utrzymać obecne wysokie poziomy wsparcia. Jeśli tak się nie stanie, to tylko kwestia czasu, zanim bańka przewartościowania pęknie, a TRB spadnie o dwucyfrową wielkość.

Prognoza ceny TRB: Kluczowe wsparcie na 20 USD

Istotne dane ze wskaźników on-chain i metryk instrumentów pochodnych wskazują na zbliżającą się korektę ceny TRB. Potwierdzają to również dane In/Out of Money Around Price, które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych posiadaczy Tellor.

Wyraźnie pokazuje to, że najbardziej znaczący poziom wsparcia Tellor znajduje się w okolicach 20 USD.

Jak pokazano poniżej, 546 adresów zakupiło 1,14 miliona tokenów TRB po średniej cenie 22 USD. Brak przyciągnięcia nowego popytu może spowodować, że TRB straci początkowy poziom wsparcia na poziomie 30 USD, zgodnie z przewidywaniami.

Ten Token Rosnie O 50 W Ciagu 2 Dni Czy Tellor Odzyska 50 Usd 5a4fce5, NEWSFIN

Wykres GIOM dla TRB / Źródło: IntoTheBlock

Ale odwrotnie, jeśli Tellor wygeneruje znaczny wzrost trakcji sieciowej i napływu kapitału, trend wzrostowy może zmierzać w kierunku 50 USD. W takim przypadku 581 adresów posiada 17 300 TRB kupionych po średniej cenie 50,42 USD. Mogą one stanowić znaczący opór, jeśli wcześnie zrealizują zyski.

Chociaż jest to mało prawdopodobne w obecnych okolicznościach, cena Tellor może odzyskać 50 USD, jeśli byki pokonają tę ścianę sprzedaży.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *