Ten rząd zamierza uruchomić miasto oparte o blockchain!

Ten Rzad Zamierza Uruchomic Miasto Oparte O Blockchain C489312, NEWSFIN

Ten Rzad Zamierza Uruchomic Miasto Oparte O Blockchain 486fa5c, NEWSFIN

Rząd miasta Szanghaj chce zbadać nowe technologie, aby przenieść infrastrukturę miasta na blockchain. Inicjatywy badawcze będą obejmować komunikację wielołańcuchową, bezpieczeństwo kwantowe oraz procesy monitorowania i cenzurowania nielegalnych treści on-chain.

Aby zrealizować swoje ambicje związane z technologią blockchain, miasto najpierw opracuje podstawowe komponenty sprzętowe. Zaliczyć można do nich między innymi procesory komputerowe oraz elektronikę o wysokiej przepustowości bezprzewodowej. Następnie rozwinięta zostanie technologia kontenerowa, umożliwiająca izolację różnych aplikacji na wielu łańcuchach, zabezpieczonych nowatorskim szyfrowaniem i dowodami zerowej wiedzy.

Shanghai Blockchain będzie monitorować widoczne informacje

Jeśli chodzi o zarządzanie, Szanghaj zastosuje kary ekonomiczne, aby zniechęcić do złego zachowania wykrytego na podstawie analizy behawioralnej. System będzie korzystał z filtrowania słów kluczowych i obrazów w łańcuchu, aby kontrolować treść. Dodatkowo weryfikował bedzie, jak często użytkownicy uzyskują do niej dostęp.

Przed wdrożeniem nowych systemów rząd przetestuje technologię w różnych scenariuszach, obejmujących sprawy rządowe, handel transgraniczny i łańcuchy dostaw. Szanghaj zbada także potencjał blockchainu w metaświecie.

Miasto po raz pierwszy zasygnalizowało swój zamiar zbadania technologii blockchain w czerwcu. Chińskie konglomeraty Alibaba i producent WeChat Tencent opracowały już sieci prywatne. W tym samym momencie prowincja Shandong i Syczuan zasygnalizowały własne zamiary rozwoju infrastruktury blockchain na poziomie miasta.

Wysiłki Szanghaju mogą przyspieszyć rozwój tokenizacji

Wyjście z chińskiego centrum gospodarczego oznacza, że ​​Stany Zjednoczone mogą zostać w tyle w wyścigu ku innowacjom w zakresie tokenizacji. Kilka banków, w tym Citi, JPMorgan i DBS, przetestowało transfery tokenizowanych pieniędzy. Jednak potencjał tej technologii pozostaje w dużej mierze niewykorzystany.

Rozmawiając niedawno z BeInCrypto, współzałożyciel Tethera, William Quigley, wczesny inwestor technologii blockchain, spodziewa się, że działalność w zakresie tokenizacji nabierze tempa w latach 2024 i 2025. Tokenizacja, zasadniczo sposób na niezmienne przypisanie własności zasobu cyfrowego lub fizycznego w blockchain, ma nieujednoliconą metodę szybkiego przekazywania przedmiotów fizycznych właścicielowi tokena po rozliczeniu transferu tokena na blockchainie.

Ten Rzad Zamierza Uruchomic Miasto Oparte O Blockchain B426b79, NEWSFIN

Przypadek użycia tokenizacji | źródło: Citi

Inne technologie, które pozwalają na interakcję z cyfrowymi reprezentacjami rzeczy z rzeczywistego świata w wirtualnym środowisku, są obecnie trudne do zrealizowania ze względu na ich skomplikowaną naturę i wymagania techniczne. Firma Meta, wcześniej znana jako Facebook, porzuciła swoje plany komercyjnego metawersu na rzecz skoncentrowania się na rozwoju sztucznej inteligencji.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *