Te trzy wskaźniki alarmują, że blask Bitcoina zanika

Te Trzy Wskaźniki Alarmują że Blask Bitcoina Zanika 1c484e0, NEWSFIN

Bitcoin od dawna jest prekursorem na rynku kryptowalut, kierującym nastrojami i dynamiką rynku. Jednak ostatnie wskaźniki ujawniają niepokojący trend. Rzeczywiście, pionierska waluta cyfrowa wydaje się tracić swój urok.

Analiza danych rynkowych, trendów wyszukiwania, wolumenów obrotu i zachowań inwestorów ujawnia niepokojący wzorzec malejącego zainteresowania.

Spadek wolumenu obrotu Bitcoinem

Jednym z pierwszych niepokojących wskaźników sugerujących spadek zainteresowania Bitcoinem jest wolumen obrotu.

Według danych CoinGecko, wolumen obrotu spot Bitcoina w bieżącym kwartale wyniósł 721,10 mld USD. Warto zauważyć, że wolumen obrotu Bitcoina w drugim kwartale bieżącego roku osiągnął 1,25 biliona dolarów, co oznacza potencjalny spadek o 14% w ujęciu miesięcznym.

Jeśli trend ten utrzyma się do września, kwartalne wolumeny obrotu mogą skurczyć się do poziomu niespotykanego od pierwszego kwartału 2019 roku.

Wolumen obrotu Bitcoinem. Źródło: Santiment

Podobnie Ethereum odzwierciedla Bitcoina, z wolumenem obrotu w lipcu i sierpniu wynoszącym odpowiednio 232,06 mld USD i 212,92 mld USD. Kontynuacja tego trendu spowodowałaby, że kwartalny wolumen obrotu Ethereum przekroczyłby nieco 650 miliardów dolarów, co jest kolejnym najniższym punktem podobnym do poziomów z 2019 roku.

Zmniejszony ruch w wyszukiwarce Google

Mimo to znaczny spadek wolumenów obrotu Bitcoinem i Ethereum to tylko wierzchołek góry lodowej. Trendy Google dodają kolejną warstwę niepokoju.

Organiczny ruch związany z wyszukiwaniem słów kluczowych “kryptowaluty” i “Bitcoin” powrócił do poziomów niespotykanych od 2019 roku.

Will Clemente, współzałożyciel Reflexity Research powiedział:

“Dokładnie tak wygląda apatia.”

Chociaż ruch związany z wyszukiwaniem Bitcoina pozostał nieco stabilny, tendencja spadkowa dla szerszego terminu wskazuje na zmniejszone zainteresowanie opinii publicznej. Można to uznać za wyraźny wpływ nastrojów inwestorów.

Ruch związany z wyszukiwaniem Bitcoina. Źródło: Google Trends

Globalny szef działu wiadomości BeInCrypto, Ali Martinez, wymownie porównał popularność najpopularniejszych zapytań w branży do słowa kluczowego “Uran”, aby podkreślić słabnące zainteresowanie.

Według Martineza, więcej osób szuka planety Uran niż Ripple, pomimo niedawnej decyzji sądu w sprawie pozwu przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Niska zmienność i nastroje inwestorów

Co bardziej niepokojące, wskaźniki zmienności dla Bitcoina, historycznie znanego z wahań cen, pozostają niskie.

W niedawnym raporcie giełda kryptowalut Bitfinex podkreśliła, że delta między zmiennością implikowaną a historyczną wynosi zaledwie 1,3%, co wskazuje na oczekiwania rynku dotyczące trwałej niskiej zmienności.

Środowisko niskiej zmienności jest dodatkowo podkreślane przez Bitcoin Velocity, wskaźnik, który działa jako barometr aktywności rynkowej. Spadek Bitcoin Velocity sygnalizuje niewielki udział wśród graczy rynkowych.

W związku z tym sugeruje to okres czujnego wahania lub konsolidacji w branży kryptowalut.

Bitcoin Price Velocity. Źródło: CryptoQuant

Rynek jest również świadkiem ochłodzenia. Pomimo wyższego niż średnia wolumenu obrotu w wysokości 2,8 mld USD w minionym tygodniu, odpływy, w sumie 342 mln USD w ciągu ostatnich siedmiu tygodni, podkreślają negatywny sentyment.

Implikacje: Perspektywy na przyszłość Bitcoina

Firmy instytucjonalne, takie jak Genesis Trading, przewidują, że przyszły wzrost wolumenu obrotu będzie prawdopodobnie opierał się na instrumentach pochodnych, powołując się na “cierpiącą płynność rynku spot i chronicznie spadającą głębokość księgi zleceń spot”. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę spadające wolumeny obrotu i zainteresowanie inwestorów.

Wraz z ochłodzeniem przepływów kryptowalutowych produktów inwestycyjnych, w połączeniu ze spadającymi wolumenami handlowymi i słabnącym zainteresowaniem wyszukiwaniem, jasne jest, że Bitcoin znajduje się w okresie niepewności.

Chociaż Bitcoin może nie stracił całkowicie swojego blasku, wskaźników tych nie można ignorować. Rozsądnie byłoby, gdyby inwestorzy przygotowali się na większy ruch w dół lub w bok, dopóki nie pojawi się ważny powód do wzrostu rynku.

Tylko czas pokaże, w świetle tych wskaźników, czy Bitcoin odzyska swoją dawną świetność, czy też nadal będzie zanikał w okresie niepokojącego spokoju.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *