Szef SEC postanowił zatwierdzić spot Bitcoin ETF

Szef Sec Postanowil Zatwierdzic Spot Bitcoin Etf 074ecf1, NEWSFIN

Szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler powiedział przyjaciołom i doradcom, że chce zatwierdzić jeden lub więcej spotowych bitcoinowych funduszy ETF. Taką informację podał Mike Alfred na Twitterze.

Wtajemniczeni twierdzą, że zatwierdzenie spot Bitcoin ETF pomoże Genslerowi “z wdziękiem wyjść z obecnej sytuacji”. Co więcej, ma nadzieję, że po odejściu z SEC dostanie pracę w jednym z dużych funduszy.

“Osoba wtajemniczona w SEC powiedziała, że Gary Gensler powiedział przyjaciołom i doradcom, że chciałby z wdziękiem wydostać się ze swojego osobistego Wietnamu poprzez zatwierdzenie jednego lub więcej spotowych Bitcoin ETF od głównych firm funduszowych, w których ma nadzieję znaleźć pracę po odejściu z agencji.”

Które fundusze ETF mogą zostać zatwierdzone przez SEC?

SEC rozważa obecnie kilka wniosków o fundusze giełdowe Bitcoin (BTC), w tym jeden złożony przez Grayscale Investments. W niedawnym wywiadzie dla Bloomberga, Gensler powiedział, że SEC przygląda się różnym rodzajom Bitcoin ETF. Zarówno tym na kontrakty futures na BTC lub fizyczne BTC. Ocenia też ich zgodność z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Gensler zauważył również, że jest bardziej otwarty na zatwierdzanie ETF-ów futures BTC niż ETF-ów spot BTC. Te pierwsze są bowiem regulowane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i mają większą ochronę inwestorów.

SEC ponownie odroczyła przegląd wniosków

Jednak na początku września regulator stwierdził, że do oceny kilku wniosków o utworzenie spot bitcoinowego funduszu ETF, w tym wniosków giganta inwestycyjnego BlackRock, Wisdom Tree Funds, Invesco, Valkyrie Funds, Fidelity i VanEck, potrzebne jest “więcej czasu”.

SEC twierdzi, że podjęcie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosków zajmie co najmniej 45 dni. Do tej pory żadne wnioski nie otrzymały zgody organów regulacyjnych.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *