Szansa dla Dogecoina? Elon Musk chce umieścić X za paywallem

Szansa Dla Dogecoina Elon Musk Chce Umiescic X Za Paywallem C05d233, NEWSFIN

Szansa Dla Dogecoina Elon Musk Chce Umiescic X Za Paywallem 898ec3b, NEWSFIN

Od końca ubiegłego roku Elon Musk jest oficjalnie największym udziałowcem Twittera i od tego czasu wprowadził kilka radykalnych zmian. Na przykład serwis Twitter zmienił oficjalną nazwę na “X”. Platforma jest jednak nękana przez ogromne ilości botów, a Musk ma już tego dość. Sugeruje on umieszczenie całej platformy za paywallem w celu ich zwalczania.

Elon Musk chce pozbyć się botów za pomocą paywalla

Szef Tesli, SpaceX oraz “X”, rozmawiał w poniedziałek przez godzinę z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu. Rozmowa koncentrowała się na zagrożeniach i możliwościach związanych ze sztuczną inteligencją (AI) i geopolityką, ale także dotyczyła kondycji X.

Musk uważa, że wolność słowa jest zagrożona, podczas gdy X ma ją chronić. Chce, aby platforma mediów społecznościowych umożliwiała niezgadzanie się. Netanyahu jest zaniepokojony obecnością botów, w przypadku których często ciężko ocenić czy stoi za nimi “prawdziwa” osoba, czy nie. Boty te wpływają na opinie innych użytkowników, czasami nie mając najlepszych intencji.

Musk zaproponował rozwiązanie tego problemu. Zasugerował umieszczenie całej platformy za paywallem. Według miliardera byłby to jedyny sposób na walkę z botami.

“Boty kosztują ułamek centa, powiedzmy jedną dziesiątą centa. Ale nawet gdybyś musiał zapłacić kilka dolarów [miesięcznie], koszt botów byłby bardzo wysoki.”

Paywall przy użuciu Dogecoina?

To nie pierwszy raz, kiedy Musk narzeka na boty i sugeruje wprowadzenie paywalla. Póki co nie udało mu się jednak jeszcze usunąć botów z X. Przedsiębiorca od kilku lat ma również sentyment do Dogecoina (DOGE). Na początku tego roku, na przykład, zmienił ówczesne logo Twittera na logo DOGE.

Niedawno Twitter otrzymał oficjalną licencję na przetwarzanie płatności kryptowalutowych. Ze względu na zamiłowanie Muska do DOGE, krążą plotki, że chce on używać tego altcoina jako środka płatniczego na X. To, czy meme coin rzeczywiście będzie używany i w jakim stopniu, nie jest jeszcze jasne, ale wciąż wywołuje wiele spekulacji.

Na razie wpływ komentarzy Muska podczas wczorajszej transmisji na żywo jest znikomy na cenę altcoina. Mimo to plan wykreślenia botów z platformy przybliża możliwości głębszej integracji kryptowalut.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *