Stworzył token za pomocą ChatGPT. Wygenerował miliony wolumenu

Stworzyl Token Za Pomoca Chatgpt Wygenerowal Miliony Wolumenu 5894571, NEWSFIN

Stworzyl Token Za Pomoca Chatgpt Wygenerowal Miliony Wolumenu Ac72e1a, NEWSFIN

Deweloperzy blockchain mogą wkrótce mieć więcej wolnego czasu, ponieważ niektóre z ich zadań mogą być już wykonywane przez bota ChatGPT. Sztuczna inteligencja jest przynajmniej w stanie pomóc w tworzeniu tokenów opartych na Ethereum na żądanie użytkownika. Aby zaimplementować tę funkcję, programista musiał zagłębić się w API chatbota i połączyć go z pewnym skryptem. Tak czy inaczej, niezależnemu deweloperowi o pseudonimie CroissantEth udało się osiągnąć pozytywne wyniki w małym eksperymencie.

Należy zauważyć, że testowanie możliwości chatbota ChatGPT w branży kryptowalut jest bardzo popularne. Sztuczna inteligencja prognozowała już ceny krypto. ChatGPT wielokrotnie komentował też perspektywy meme coinów Twierdził nawet, niektóre takie projekty rzeczywiście osiągną sukces.

Bot zbiera tylko informacje z otwartych źródeł, analizuje je i dzieli się pewnymi wnioskami. Oznacza to, że w istocie sztuczna inteligencja może polegać tylko na wcześniej wyrażonych pomysłach i stwierdzeniach. W każdym razie jego możliwości można wykorzystać w zupełnie nieoczekiwany sposób – na przykład do tworzenia nowych coinów.

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w kryptowalutach?

Programista ze wstępu uruchomił token AstroPepeX (APX). Moneta stała się nawiązaniem do słynnego internetowego mema z żabą Pepe i to właśnie sztuczna inteligencja zasugerowała nazwę dla kryptowaluty. W rezultacie mini-projekt nie tylko zyskał popularność w społeczności fanów kryptowalut, ale także wygenerował kilka milionów dolarów wolumenu obrotu.

Domyślnie ChatGPT nie może pisać kodu i uruchamiać tokenów opartych na Ethereum. Jeśli chatbot otrzyma takie zadanie, po prostu przedstawi ogólne etapy rozwoju tokena. CroissantEth znalazł jednak rozwiązanie tego problemu:

“Oczywiście ChatGPT nie może ‘bezpośrednio’ wdrożyć tokena na Etherium. Jednak dzięki API od OpenAI ograniczenie to można ominąć. API pozwala programistom zintegrować ChatGPT z własnymi aplikacjami, które same mogą być podłączone do sieci Ethereum.”

Stworzyl Token Za Pomoca Chatgpt Wygenerowal Miliony Wolumenu 98d45a7, NEWSFIN

CroissantEth napisał skrypt, który automatycznie wysyła żądania do ChatGPT z instrukcjami, jak utworzyć token za pośrednictwem Open Zeppelin,. Oznacza to, że zasadniczo stworzył ramy dla smart kontraktów. Skrypt może otrzymywać dane od użytkownika, co oznacza, że nazwę i inne parametry tokena wystarczy określić w kodzie.

Stąd możemy wnioskować, że miłośnik kryptowalut ma doświadczenie w kodowaniu. Oznacza to, że jego wiedza jest wystarczająca do zrozumienia zaleceń chatbota i wykorzystania jego potencjału. W związku z tym osoba bez umiejętności programistycznych najprawdopodobniej nie będzie w stanie tego zrobić.

Stworzyl Token Za Pomoca Chatgpt Wygenerowal Miliony Wolumenu 88f5f56, NEWSFIN

ChatGPT wymyśli nawet symbol tokena i logo

Znacznie ciekawszy jest jednak inny fakt: CroissantEth sprawił, że ChatGPT może stworzyć token o parametrach całkowicie według własnego uznania. Generuje on symbol monety na podstawie nazw 10 tysięcy innych kryptowalut i dodaje pożądane parametry.

Deweloper ostatecznie stworzył monety o nazwach Inuverse i QuantumPepe testowo – co jest oczywistym nawiązaniem do popularnych tokenów Shiba meme Inu i Pepe.

ChatGPT integruje się również z siecią neuronową DALL-E, która tworzy logo tokena na podstawie jego nazwy. Proces generowania jest daleki od doskonałości, ale już teraz wygląda obiecująco.

W rzeczywistości wydaje się, że sztuczna inteligencja porusza się w trendach świata kryptowalut i będzie tworzyć monety HYIP na podobieństwo projektów, które już doszły do skutku. Oto co twierdzi jeden z deweloperów na ten temat:

Zabawnie było zobaczyć dużą liczbę monet Pepe, które pojawiły się podczas procesu generowania. Co ciekawe, ChatGPT ucieka się do kreatywności podczas zbierania danych i pisania kodu.

Wynikiem pracy chatbota był projekt o nazwie AstroPepeX, który w ciągu 24 godzin wygenerował 12,9 miliona dolarów wolumenu transakcji na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap.

CroissantEth dodał, że został zainspirowany monetą TURBO, która została stworzona przez entuzjastę aktywów cyfrowych Rhetta Mankinda w maju tego roku. TURBO również zyskało dużą popularność, a kapitalizacja aktywa osiągnęła wcześniej 50 milionów dolarów.

Własność smart kontraktów i klucze prywatne

W przypadku tego rodzaju projektów pozostają dwa problemy – własność smart kontraktów i klucze prywatne. CroissantEth widzi swoje rozwiązanie w następujący sposób: po wdrożeniu smart kontraktu, jego własność jest natychmiast anulowana, a wszystkie tokeny są dodawane do płynności na Uniswap wraz z 2 ETH.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperyment okazał się dość interesujący – pokazuje możliwości sztucznej inteligencji w kontekście rynku kryptowalut przy interwencji deweloperów. Skrypt CroissantEth można zasadniczo nazwać uniwersalnym narzędziem do tworzenia tokenów meme “na skalę przemysłową”. Można zatem przypuszczać, że podczas kolejnej hossy czekają nas kolejne bezużyteczne coiny o absurdalnych nazwach i braku jakiejkolwiek użyteczności.

Dla przykładu pokazujemy listę kryptowalut z odniesieniami do Harry’ego Pottera w ich nazwach. Jak widać, nawet tak nieoczywiste kombinacje są już “zajęte” przez niektórych deweloperów. Szczególnie zaskakujące jest to, że tego typu projekty pojawiają się również w czasie obecnej bessy, której tradycyjnie towarzyszy spadek zainteresowania cyfrowymi aktywami.

Stworzyl Token Za Pomoca Chatgpt Wygenerowal Miliony Wolumenu 1237691, NEWSFIN

Przypadek ten wyraźnie pokazuje, że okazje ChatGPT można wykorzystać dla własnych korzyści, a w dłuższej perspektywie nawet do zarabiania pieniędzy. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia, które nie każdy posiada. Możemy mieć tylko nadzieję, że w przyszłości twórcy takich tokenów włożą w nie trochę rozsądku. W przeciwnym razie kapitał inwestorów zostanie rozproszony wśród dużej liczby projektów niskiej jakości.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *