Społeczność Terra Classic głosuje za wstrzymaniem mintingu monet USTC

Spolecznosc Terra Classic Glosuje Za Wstrzymaniem Mintingu Monet Ustc 443a658, NEWSFIN

Spolecznosc Terra Classic Glosuje Za Wstrzymaniem Mintingu Monet Ustc Decb8e9, NEWSFIN

Społeczność Terra Classic zagłosowała za zaprzestaniem mintowania tokenów Terra Classic UST, mając nadzieję, że pomoże to nieudanemu stablecoinowi odzyskać jego wartość.

W propozycji, która przeszła z 59% poparciem, społeczność postanowiła zatrzymać minting i ponowne tworzenie USTC.

Zaprzestanie wytwarzania Terra Classic USTC

USTC to nieudany stablecoin w centrum załamania ekosystemu Terra, który w zeszłym roku usunął z rynku kryptowalut około 40 miliardów dolarów. Wartość stablecoina spadła wówczas do groszy, podczas gdy podaż Luna Classic (LUNC) wzrosła do ponad 6 bilionów.

W propozycji czytamy:

“Ta propozycja powstrzymuje również luki prawne, takie jak konwersja xUST na stworzenie USTC. Płacimy zespołowi Algo Quant za ponowne powiązanie USTC z USD, a społeczność Terra Classic uczestniczy w spalaniu podaży USTC.”

Dzięki tej propozycji społeczność ma nadzieję przyspieszyć spalanie LUNC, aby jego wartość mogła wzrosnąć. To skutecznie przywróci wartość USTC. Ale prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest niewielkie.

Do tej pory spalono tylko 74,91 miliarda LUNC. To pozostawia podaż w obiegu na poziomie 5,82 biliona i całkowitą podaż 6,84 biliona.

Spolecznosc Terra Classic Glosuje Za Wstrzymaniem Mintingu Monet Ustc 60a1da6, NEWSFIN

Spalanie Luna Classic. Źródło: LUNC METRICS

Po przyjęciu wniosku cena USTC wzrosła o 3,9% do 0,0129 USD, kontynuując pozytywne wyniki w ciągu ostatnich 30 dni. LUNC również zyskał 2%, a jego wartość wzrosła o 8,3% w ciągu siedmiu dni.

SEC chce zdymisjonować Do Kwona

Tymczasem amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła niedawno wniosek o przesłuchanie byłego dyrektora generalnego Terraform Labs i twórcy Terra UST Do Kwona.

Zhańbiony przedsiębiorca kryptowalutowy odbywa karę więzienia w Czarnogórze i będzie tam do końca roku. Ale miejsce docelowe po zakończeniu kary pozbawienia wolności za oszustwa paszportowe nadal pozostaje do ustalenia.

Stany Zjednoczone i Korea Południowa dążą do jego ekstradycji, a on stanie w obliczu oskarżenia, które może przełożyć się na dziesięciolecia za kratkami w obu krajach.

Biorąc pod uwagę powyższe, SEC wniosła alternatywnie o uniemożliwienie pozwanym skorzystania z oświadczenia Kwona w sprawie wyroku podsumowującego.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *