Sony tworzy własny blockchain

Sony Tworzy Własny Blockchain 8077886, NEWSFIN

Sony Tworzy Własny Blockchain Fb8652c, NEWSFIN

Sony, firma stojąca za Playstation, może wkrótce odegrać ważną rolę w świecie kryptowalut. Jej spółka zależna Sony Network Communications ogłosiła bowiem, że opracuje własny blockchain. W tym celu łączy swoje siły z firmą krypto-technologiczną Startale Labs.

Nowy blockchain: kręgosłup infrastruktury Web3

W zeszły poniedziałek wiadomość ogłoszono w oficjalnym komunikacie. Sony Network Communications, odpowiedzialne za rozwój różnych technologii komunikacyjnych i sieciowych, oraz Startale Labs zawarły umowę joint venture, znaną również jako umowa o współpracy. Jej przedmiotem jest stworzenie nowego blockchaina.

Obie firmy łączą siły w celu stworzenia sieci, która może “stać się kręgosłupem globalnej infrastruktury Web3”.

Spółka joint venture z siedzibą w Singapurze zostanie zarejestrowana w tym miesiącu pod nazwą “Sony Network Communications Labs Pte. Ltd”.

Startale Labs to firma stojąca za Astar Network, jednym z tak zwanych parachainów w ekosystemie Polkadot (DOT). Parachainy to niestandardowe blockchainy, które są połączone z łańcuchem przekaźnikowym (Relay Chain) lub siecią główną.

Zgodnie z ogłoszeniem, spółka joint venture dysponuje 1 milionem dolarów singapurskich, co stanowi równowartość około 733 000 USD. Sony posiada 90 procent udziałów w przedsięwzięciu, a Startale 10 procent. W czerwcu tego roku Sony zainwestowało również 3,5 miliona dolarów w Startale.

Jun Watanabe, prezes i dyrektor reprezentacyjny Sony Network Communications, zasugerował, że spółka zależna Sony połączy swoje doświadczenie w takich obszarach jak “Internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) i usługi rozwiązań”. Startale Labs posiada wiedzę i umiejętności techniczne w zakresie Web3.

Celem inicjatywy jest “stworzenie globalnej infrastruktury wspierającej erę Web3 i napędzającej innowacje w istniejących branżach”.

Ambitny projekt kryptowalutowy

Watanabe wysłał również wiadomość do świata na X (dawniej Twitter) 12 września. Opisuje on współpracę jako największe ogłoszenie w historii firmy, a także jako “zmianę reguł gry” dla Web3.

W swojej wiadomości dodatkowo wspomina o sukcesie Base, sieci skalującej Ethereum (ETH) Coinbase. Pisze, że nowy produkt Sony może przewyższyć wydajność Base nawet sześciokrotnie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *