Solana (SOL) przekracza 20 USD. Czy dump FTX zahamuje wzrosty?

Solana Sol Przekracza 20 Usd Czy Dump Ftx Zahamuje Wzrosty 6b671e7, NEWSFIN

Solana Sol Przekracza 20 Usd Czy Dump Ftx Zahamuje Wzrosty Bd125c1, NEWSFIN

Cena Solana (SOL) odbiła się w zeszłym tygodniu, potwierdzając obszar 18 USD jako długoterminowe wsparcie horyzontalne.

Podczas gdy odczyty tygodniowych przedziałów czasowych są niedźwiedzie, dzienne interwały dają kilka byczych sygnałów. Sugeruje to, że ostateczne wybicie jest prawdopodobne.

Solana odbija się od dna zakresu

Analiza techniczna z tygodniowych przedziałów czasowych pokazuje, że SOL wybił się z długoterminowej opadającej linii oporu w lipcu. Altcoin osiągnął nowy roczny szczyt na poziomie 32,13 USD w tym samym miesiącu. Jednak od tego czasu cena spadła, potwierdzając obszar 28 USD jako opór.

Spadek ten doprowadził do dołka na poziomie 17,33 USD we wrześniu. Późniejsze odbicie (zielona ikona) potwierdziło horyzontalny obszar 18 USD.

Solana Sol Przekracza 20 Usd Czy Dump Ftx Zahamuje Wzrosty B8ff6f9, NEWSFIN

Wykres SOL/USD dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI jest niedźwiedzi. Traderzy używają RSI jako wskaźnika momentum do oceny, czy rynek jest w stanie wykupienia lub wyprzedania. Ponadto podejmują decyzje dotyczące kupna lub sprzedaży aktywów. Gdy odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, oznacza to przewagę dla byczych traderów. I odwrotnie, gdy odczyt jest poniżej 50, sytuacja sprzyja niedźwiedziom.

Wskaźnik RSI dla Solana utracił poziom 50 w lipcu i obecnie jest w trakcie zatwierdzania linii jako oporu (czerwona ikona).

Jeśli cena wzrośnie w kierunku szczytu na poziomie 38 USD, może wzrosnąć o 36%. Jeśli jednak nastąpi załamanie poniżej obszaru 18 USD, SOL może spaść do opadającej linii oporu na poziomie 13 USD.

Anatoly Yakovenko, współzałożyciel sieci Solana, wezwał rząd USA, aby nie czekał na idealne regulacje w celu pobudzenia innowacji. Dzieje się to w czasie, gdy sąd zatwierdził listę aktywów kryptograficznych FTX do likwidacji. Giełda zadeklarowała na niej 1,16 mld USD w tokenach SOL. Możliwe, że spowoduje to znaczną presję sprzedaży na rynku.

Wybicie ceny SOL katalizuje ruch w górę

Analiza techniczna dziennego przedziału czasowego sugeruje, że odbicie będzie kontynuowane. Analiza ta wynika zarówno z akcji cenowej, jak i wskaźnika RSI.

W dniu 11 września cena SOL odbiła się od długoterminowej rosnącej linii wsparcia, która obowiązuje od początku roku. Oczekuje się, że odbicia od takich długoterminowych poziomów wsparcia zainicjują znaczące ruchy w górę.

Tak było w przypadku SOL, który 18 września wybił się z klina zniżkującego. Zarówno potwierdzenie długoterminowego wsparcia, jak i wybicie z klina uważa się za silne bycze sygnały.

Dlatego też wybicie ceny Solana i odbicie wspierają dalszy wzrost w kierunku szczytu zakresu.

Co więcej, sześciogodzinny RSI jest byczy. Wskaźnik wybił się z opadającej linii oporu (zielonej) i obecnie znajduje się powyżej poziomu 50.

Solana Sol Przekracza 20 Usd Czy Dump Ftx Zahamuje Wzrosty 8925c35, NEWSFIN

Wykres SOL/USD dzięki Tradingview

W związku z tym prognoza cenowa Solana jest bycza i prawdopodobny jest wzrost o 35% do szczytu zakresu.

Ta bycza prognoza zostanie unieważniona przez załamanie poniżej 18 USD. To może spowodować spadek o 38% do 13 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *