Skarbiec BTC Coinbase: Wgląd w aktywa o wartości 25 mld USD

Skarbiec BTC Coinbase: Wgląd w aktywa o wartości 25 mld USD

Skarbiec Btc Coinbase Wglad W Aktywa O Wartosci 25 Mld Usd 85d9e7a, NEWSFIN

Firma analityczna Arkham Intelligence ujawniła, że Coinbase posiada prawie 1 milion jednostek Bitcoina. Oznacza to, że giełda posiada około 5% wszystkich BTC, prawie tyle samo co Satoshi Nakamoto, założyciel sieci.

W poście z 22 września na X (dawniej Twitter), Arkham Intelligence określił Coinbase jako “największy podmiot Bitcoin na świecie”.

Coinbase posiada 25 mld USD w Bitcoinach

Coinbase posiada podobno 948 380 BTC, szacowanych na 25 miliardów dolarów. Te zasoby Bitcoinów reprezentują przede wszystkim rezerwy zabezpieczone w imieniu ich klientów.

Arkham Intelligence zidentyfikował ponad 36 milionów adresów depozytowych i holdingowych powiązanych z giełdą. Najbardziej znaczący z tych zasobów, przechowywany w zimnym portfelu, zawiera około 10 000 BTC.

Skarbiec Btc Coinbase Wglad W Aktywa O Wartosci 25 Mld Usd 2b532d3, NEWSFIN

Coinbase Crypto Holdings. Źródło: Arkham Intelligence

Tymczasem znaczne zasoby BTC nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny Brian Armstrong niedawno opisał je jako najbardziej wpływowe aktywa kryptograficzne na rynku. Firma ujawniła również zamiar zintegrowania wsparcia dla Bitcoin Lightning, co stanowi kolejny dowód jej zaangażowania w branżę.

Warto zauważyć, że giełda prawdopodobnie utrzymuje dodatkowe portfele, które nie zostały jeszcze odkryte, co wskazuje na możliwość posiadania jeszcze większej liczby nieujawnionych zasobów BTC.

Biorąc pod uwagę, że znaczna część bazy klientów Coinbase znajduje się w Stanach Zjednoczonych, te rozległe rezerwy Bitcoinów podkreślają znaczące przyjęcie kryptowalut w tym kraju. Co więcej, niektóre z tych aktywów mogą być przeznaczone do użytku instytucjonalnego, ponieważ Coinbase oferuje usługi takie jak Coinbase Custody dostosowane do inwestorów instytucjonalnych, takich jak Grayscale.

ETH, LINK i SOL wśród innych aktywów

Giełda posiada znaczące altcoiny, w tym Ethereum, Chainlink, stablecoin USDC, Solana i wspierany przez Binance BNB Coin. Łącznie wszystkie aktywa w jego zasobach, w tym Bitcoin, są warte ponad 29 miliardów dolarów.

Jednak niektóre z jego altcoinów przyciągnęły kontrolę regulacyjną ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator finansowy oznaczył Solanę i kilka innych jako niezarejestrowane papiery wartościowe w swoim pozwie przeciwko Coinbase. Poza tym Komisja twierdziła, że giełda kryptowalut naruszyła federalne prawo dotyczące papierów wartościowych.

Tymczasem wyzwania Coinbase z SEC wykraczają poza tokeny. Giełda była w czołówce zwolenników jasności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Platforma i jej kierownictwo konsekwentnie przewodzili inicjatywom podkreślającym niepewność regulacyjną, z jaką firmy kryptowalutowe poruszają się w regionie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *