Serce Bitcoina: Ten stan kontroluje 28% hashrate

Serce Bitcoina Ten Stan Kontroluje 28 Hashrate 57bc5d5, NEWSFIN

Okazuje się, że amerykański stan Teksas ma ogromny udział w hashrate produkowanym w Ameryce. Na dzień dzisiejszy wynosi on aż 28%.

Czym jest hash rate?

Hashrate, znany również jako moc hashowania, odnosi się do prędkości, z jaką komputer może przetwarzać dane w kontekście Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut. Mierzy on, ile “haszy” może wykonać górnik na sekundę.

Im wyższy hashrate, tym większą mocą obliczeniową dysponuje górnik. Ma to kluczowe znaczenie dla weryfikacji transakcji i zabezpieczenia sieci blockchain.

Teksas zdecydowanie na prowadzeniu

Na poniższym obrazku z Foundry Digital, firmy, która zapewnia instytucjonalnym górnikom i stakerom narzędzia do tworzenia zdecentralizowanej infrastruktury, wyraźnie widać, w których stanach wydobywa się najwięcej kryptowalut. Stanem z 2. największym hashrate jest Gruzja z 9,64%, a następnie Nowy Jork z 8,75%. Rzeczywisty hashrate może się obecnie różnić, ponieważ dane zostały zebrane między 21 a 27 lipca 2023 r.

Serce Bitcoina Ten Stan Kontroluje 28 Hashrate C29b6dc, NEWSFIN

źródło:Foundry

Co więcej, można zauważyć, że hashrate w poszczególnych stanach może ulegać znacznym wahaniom. W 2021 r. Teksas miał tylko około 8,5% krajowego hashrate. Z kolei Gruzja miała hashrate na poziomie ponad 34%.

Teksas przyciąga górników niskimi kosztami energii

Powodem, dla którego firmy wydobywcze przybywają do Teksasu, wydają się być niskie koszty energii. W styczniu 2023 r. średnia stawka za energię elektryczną dla gospodarstw domowych w Teksasie wynosiła 0,14 USD za kilowatogodzinę (kWh). To o 8,3% taniej niż średnia krajowa wynosząca 0,15 USD za kWh.

Dla dużych konsumentów, takich jak kopalnie, koszt ten jest jeszcze niższy. Ponadto władze lokalne zachęcają do działalności wydobywczej. Na przykład w Teksasie duzi konsumenci energii, w tym górnicy Bitcoin, są zachęcani do utrzymywania elastycznego zużycia energii.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *