Serce Bitcoina: Ten stan kontroluje 28% hashrate

Serce Bitcoina Ten Stan Kontroluje 28 Hashrate 57bc5d5, NEWSFIN

Okazuje się, że amerykański stan Teksas ma ogromny udział w hashrate produkowanym w Ameryce. Na dzień dzisiejszy wynosi on aż 28%.

Czym jest hash rate?

Hashrate, znany również jako moc hashowania, odnosi się do prędkości, z jaką komputer może przetwarzać dane w kontekście Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut. Mierzy on, ile “haszy” może wykonać górnik na sekundę.

Im wyższy hashrate, tym większą mocą obliczeniową dysponuje górnik. Ma to kluczowe znaczenie dla weryfikacji transakcji i zabezpieczenia sieci blockchain.

Teksas zdecydowanie na prowadzeniu

Na poniższym obrazku z Foundry Digital, firmy, która zapewnia instytucjonalnym górnikom i stakerom narzędzia do tworzenia zdecentralizowanej infrastruktury, wyraźnie widać, w których stanach wydobywa się najwięcej kryptowalut. Stanem z 2. największym hashrate jest Gruzja z 9,64%, a następnie Nowy Jork z 8,75%. Rzeczywisty hashrate może się obecnie różnić, ponieważ dane zostały zebrane między 21 a 27 lipca 2023 r.

Serce Bitcoina Ten Stan Kontroluje 28 Hashrate C29b6dc, NEWSFIN

źródło:Foundry

Co więcej, można zauważyć, że hashrate w poszczególnych stanach może ulegać znacznym wahaniom. W 2021 r. Teksas miał tylko około 8,5% krajowego hashrate. Z kolei Gruzja miała hashrate na poziomie ponad 34%.

Teksas przyciąga górników niskimi kosztami energii

Powodem, dla którego firmy wydobywcze przybywają do Teksasu, wydają się być niskie koszty energii. W styczniu 2023 r. średnia stawka za energię elektryczną dla gospodarstw domowych w Teksasie wynosiła 0,14 USD za kilowatogodzinę (kWh). To o 8,3% taniej niż średnia krajowa wynosząca 0,15 USD za kWh.

Dla dużych konsumentów, takich jak kopalnie, koszt ten jest jeszcze niższy. Ponadto władze lokalne zachęcają do działalności wydobywczej. Na przykład w Teksasie duzi konsumenci energii, w tym górnicy Bitcoin, są zachęcani do utrzymywania elastycznego zużycia energii.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *