SEC odwołuje się od sprawy Ripple

Sec Odwołuje Się Od Sprawy Ripple 2630994, NEWSFIN

Sec Odwołuje Się Od Sprawy Ripple C623891, NEWSFIN

Ripple rozszerzył swoje licencje regulacyjne poprzez przejęcie Fortress Trust, wzmacniając swoją pozycję w branży.

Dyrektor ds. prawnych Ripple, Stuart Alderoty, skrytykował apelację amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako kolejny “obłudny zwrot” ze strony organu regulacyjnego po latach nalegania, by “zasady były jasne i muszą być przestrzegane”.

Oświadczenie to pojawia się w świetle stwierdzenia SEC w jej najnowszym zgłoszeniu, że Drugi Okręg musi dokonać przeglądu “węzłowych problemów prawnych” w stosowaniu testu Howeya.

SEC składa odpowiedź na Ripple

SEC omówiła węzłowe problemy prawne w swoim wniosku z 8 września, wzywając Sąd do poświadczenia odwołania tymczasowego.

Organ regulacyjny argumentuje, że dwa odrębne sądy w tym samym okręgu doszły do różnych wniosków prawnych w tej samej sprawie. Ponadto zauważył, że inne sądy rozpatrują podobne kwestie prawne.

SEC twierdzi, że zezwolenie na apelację i wydanie zawieszenia byłoby rozsądne. Kontynuowała, że przyniosłoby to korzyści nie tylko jej, ale także Ripple i wszystkim zaangażowanym stronom, oszczędzając cenne zasoby.

Ponadto SEC podkreśla, że takie odwołanie może otworzyć Ripple drzwi do ubiegania się o rewizję w sądzie apelacyjnym w odniesieniu do sprzedaży instytucjonalnej. Tymczasem regulator zauważył, że sprzeciw firmy kryptograficznej wobec jej odwołania może być sztuczką mającą na celu kontynuowanie sprzedaży XRP.

“SEC, jako powód, ma interes instytucjonalny w skutecznym rozwiązaniu tej sprawy. Pozwani tego nie robią. Dążą oni do przedłużenia tego sporu sądowego (co już obiecali), prawdopodobnie po to, aby móc kontynuować sprzedaż XRP na rynkach publicznych (co milcząco przyznają).”

Mimo to argumenty dotyczące odpowiedzi organów nadzoru finansowego spotkały się z krytyką ze strony innych interesariuszy. Adwokat James Fillan określił argument SEC, że zawieszenie postępowania pozwoli zaoszczędzić zasoby, jako śmieszny.

Ripple kupuje Fortress Trust

Pomimo kwestii prawnych, Ripple sfinalizował zakup startupu Fortress Trust zajmującego się infrastrukturą Web3 za nieujawnioną kwotę.

W oświadczeniu z 8 września Ripple powiedział, że zakup pomógł rozszerzyć licencje regulacyjne o licencję Nevada Trust. Firma stwierdziła, że posiada nowojorską licencję BitLicense, ponad 30 licencji przekaźnika pieniędzy w Stanach Zjednoczonych oraz licencję głównej instytucji płatniczej w Singapurze.

Sec Odwołuje Się Od Sprawy Ripple F31f4b3, NEWSFIN

Niektóre z licencji Ripple w USA. Źródło: Ripple

Prezes Ripple, Monica Long, powiedziała, że zakup pomoże firmie w budowaniu i dostarczaniu najlepszych w swojej klasie doświadczeń klientów dla przedsiębiorstw korzystających z jej rozwiązań infrastruktury kryptograficznej. Zdanie to podzielił również Brad Garlinghouse, dyrektor generalny firmy kryptowalutowej, który dodał, że:

“[Fortress Trust] przyspieszy działalność [Ripple] i będzie nadal naciskać na naszą przewagę w obszarach krytycznych dla infrastruktury kryptowalutowej.”

Sec Odwołuje Się Od Sprawy Ripple Af754aa, NEWSFIN

Wydajność cenowa XRP. Źródło: BeInCrypto

Wydarzenia te nie wpłynęły na wyniki cen XRP w ciągu ostatnich 24 godzin. Według danych BeInCrypto, cyfrowe aktywa wzrosły o 0,75% do poziomu 0,5027 USD w momencie publikacji.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *