SEC odracza decyzję w sprawie 7 wniosków o spotowy ETF na Bitcoina

Sec Odracza Decyzję W Sprawie 7 Wnioskoacutew O Spotowy Etf Na Bitcoina 502d14c, NEWSFIN

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odroczyła ogłoszenie wyników dla 7 głównych wnioskodawców ubiegających się o uruchomienie funduszu giełdowego (ETF) na Bitcoina w USA.

W ogłoszeniu czytamy: “Komisja uważa za właściwe wyznaczenie dłuższego okresu na podjęcie działań w sprawie proponowanej zmiany zasad. Chcemy mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany zasad i podniesionych w niej kwestii”.

SEC wydłuża okres decyzji w sprawie ETF na Bitcoina o kolejne 45 dni

W dniu 31 sierpnia, w siedmiu oddzielnych zgłoszeniach, SEC stwierdziła, że potrzebuje dodatkowego czasu na dokonanie przeglądu proponowanej zmiany zasad. Mają one umożliwić notowanie spotowych funduszy ETF Bitcoina na giełdzie.

Opóźnienie to dotyczy 7 wnioskodawców, w tym największego na świecie podmiotu zarządzającego aktywami, BlackRock. Dodatkowo dotyczy to VanEck, WiseOrigin, Invesco Galaxy, WisdomTree, Bitwise i Valkyrie Digital Assets.

Chociaż proponowana zmiana zasad została opublikowana w dniu 19 lipca w celu uzyskania opinii publicznej, SEC nie przekroczyła 45-dniowego okresu odpowiedzi. Decydując się na dodatkowe 45-dniowe przedłużenie, SEC przesunęła datę decyzji dla 5 wniosków na 17 października.

Co ciekawe, wśród wnioskodawców dwóch ma różne terminy – jeden dzień wcześniej, a drugi dzień później. Termin Bitwise przypada na 17 października, podczas gdy deadline dla Valkyrie Digital Assets to 19 października.

Pomimo różnych dat, sformułowania we wszystkich zgłoszeniach pozostają podobne. Wskazują one, że proponowane daty są terminami, w których SEC spodziewa się “zatwierdzić lub odrzucić lub wszcząć postępowanie w celu ustalenia, czy odrzucić proponowaną zmianę zasad”.

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina spadła o około 4,67%. W momencie pisania tego tekstu cena wynosiła 25 994 USD.

Sec Odracza Decyzję W Sprawie 7 Wnioskoacutew O Spotowy Etf Na Bitcoina 9073729, NEWSFIN

Wykres BTC/USD dzięki BeInCrypto

Egzekwowanie prawa przez SEC w ostatnich czasach

Opóźnienie pojawiło się zaledwie dwa dni po tym, jak Grayscale Investments odniosło sukces w swojej apelacji o uchylenie decyzji SEC. Komisja początkowo odrzuciła uruchomienie ETF na Bitcoina przez Grayscale.

W dniu 29 sierpnia Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla obwodu DC unieważnił decyzję SEC o odrzuceniu. Co więcej, nakazał ponowną ocenę wniosku Grayscale.

Triumf Grayscale doprowadził dwóch analityków Bloomberga do wyrażenia zwiększonej pewności co do uruchomienia spotowego funduszu ETF na Bitcoina w 2023 roku. Para podniosła swoją ocenę prawdopodobieństwa do 75%, przewidując tym większą szansę na wprowadzenie produktu w tym roku.

Niedawno SEC dołożyła kolejną porażkę do wspólnego funduszu ETF na Bitcoina od Ark Invest i 21 Shares, a także ETFu od Ark 21Shares.

W dniu 11 sierpnia produkt spotkał się z trzecim niepowodzeniem pod względem daty zakończenia. Początkowo odrzucony w 2021 roku, został ponownie odrzucony na początku tego roku.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *