SEC odracza decyzję Bitcoinowego ETF ARK 21Shares do 2024 roku

Sec Odracza Decyzje Bitcoinowego Etf Ark 21shares Do 2024 Roku 11974a7, NEWSFIN

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zadeklarowała opóźnienie decyzji o zatwierdzeniu Bitcoinowego funduszu spot ETF Ark 21 Shares do nowego roku, wydłużając do maksymalnego terminu.

Ark Invest i 21 Shares połączyły siły, aby ubiegać się o fundusz ETF Bitcoina Ark 21Shares, wytrwale opowiadając się za jego zatwierdzeniem przez ponad dwa lata.

SEC opóźnia decyzję Ark21Shares Bitcoin ETF do ostatecznego terminu

W niedawnym postępowaniu sądowym SEC przedstawiła swoją decyzję o odroczeniu zatwierdzenia wniosku Ark Invest i 21Shares o spotowy Bitcoin ETF na giełdzie Cboe BZX do 10 stycznia 2024 roku.

Proponowana zmiana zasad została udostępniona do komentowania 15 maja. SEC wykorzystała 180-dniowe okno przedłużenia, które trwa do 11 listopada.

SEC jest jednak uprawniona do dodatkowego 60-dniowego przedłużenia, które przeniosłoby ją do nowego roku. Zdecydowała się skorzystać z tej opcji wcześniej, ogłaszając to dzisiaj.

“Komisja, zgodnie z sekcją 19(b)(2) ustawy, wyznacza 10 stycznia 2024 roku jako datę, do której Komisja zatwierdzi lub odrzuci proponowaną zmianę zasad, zmodyfikowaną poprawką nr 3.”

Jeśli proponowana zasada zostanie zmodyfikowana, umożliwi to notowanie produktów ETF Bitcoin na giełdzie.

Tego samego dnia kongresman Tom Emmer, przewodniczący większości Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, połączył siły z kongresmanem Ritchie Torresem, aby wysłać list wzywający przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera do zatwierdzenia Bitcoin ETF:

“Piszemy, aby upewnić się, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie będzie nadal dyskryminować produktów typu spot Bitcoin exchange-traded products (ETPs). SEC jest odpowiedzialna za upewnienie się, że produkty zgodne ze standardami ochrony inwestorów są udostępniane inwestorom.”

Cena Bitcoina nie zmieniła się znacząco od czasu ogłoszenia SEC. W ciągu ostatnich 24 godzin spadła o około 1%.

Sec Odracza Decyzje Bitcoinowego Etf Ark 21shares Do 2024 Roku 6e3312c, NEWSFIN

Wykres ceny Bitcoina za 1 miesiąc. Źródło: BeInCrypto

SEC pod presją decyzji w sprawie Bitcoin ETF

7 sierpnia SEC miała siedem dni na zatwierdzenie, odrzucenie lub zażądanie więcej czasu na Bitcoinowy ETF Ark Invest. Obie firmy początkowo zwróciły się do SEC o zatwierdzenie w 2021 roku.

Cathie Wood, dyrektor generalna Ark Invest, niedawno wyraziła swoje poglądy na temat trwającej decyzji. Przewidziała, że SEC zdecyduje się na jednoczesne zatwierdzenie wielu wniosków o ETF:

“Ponieważ większość z nich będzie zasadniczo taka sama, sprowadzi się to do marketingu, komunikacji, przesłania.”

W międzyczasie raporty szeroko opisywały ciągłe opóźnienia SEC w podejmowaniu decyzji w sprawie innych wnioskodawców.

W dniu 31 sierpnia, w siedmiu oddzielnych dokumentach, SEC stwierdziła, że potrzebuje dodatkowego czasu na przeanalizowanie proponowanej zmiany zasad.

Wśród siedmiu wnioskodawców znajduje się największy na świecie zarządzający aktywami, BlackRock. Ponadto dotyczy to VanEck, WiseOrigin, Invesco Galaxy, WisdomTree, Bitwise i Valkyrie Digital Assets.

W momencie publikacji cena Bitcoina wynosi 26 182 USD.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *