SEC nadal szuka brudów na Binance

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance 61cac8a, NEWSFIN

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wciąż szuka dowodów na to, że Binance miało sposób na kontrolowanie funduszy zarządzanych przez Binance U.S., amerykańskie ramię brokera, które jest całkowicie niezależnym podmiotem – przynajmniej na papierze. Źródłem informacji jest The Wall Street Journal.

W czerwcu tego roku SEC złożyła pozew przeciwko Binance, Binance U.S. i właścicielowi obu podmiotów – Changpengowi “CZ” Zhao. W odniesieniu do amerykańskiego ramienia brokera, SEC argumentowała, że pomimo deklaracji całkowitej niezależności, Binance Global “potajemnie kontrolowało operacje platformy Binance.US za kulisami”.

Agencja stwierdziła ponadto, że CZ i Binance sprawują pełną kontrolę nad aktywami klientów platform. “Pozwalając im na łączenie aktywów klientów lub przekierowywanie aktywów klientów według własnego uznania, w tym do podmiotu będącego własnością i kontrolowanego przez Zhao o nazwie Sigma Chain”.

W zeszłym tygodniu Binance i CZ przyznali się do naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i naruszenia sankcji nałożonych przez USA.

Binance U.S. próbuje wycofać pozew

Binance U.S. próbuje teraz zakończyć pozew SEC przeciwko swojej działalności. Prawnik firmy, Matthew Laroche, poprosił na rozprawie sądowej w poniedziałek, aby sędzia rozważył zakończenie działań przeciwko firmie. “SEC nie ma dowodów na to, że aktywa są w jakikolwiek sposób wykorzystywane w złej wierze” – argumentował.

Sędzia, Zia Faruqui, nakazała obu stronom osiągnięcie porozumienia i przekazanie mu informacji 15 grudnia.

Zasygnalizowała jednak też, że z zadowoleniem przyjmuje wniosek Binance U.S. W zeszłym tygodniu powiedziała, że przyznanie się Binance i CZ do winy zmniejsza prawdopodobieństwo, że biznesmen niewłaściwie wykorzysta fundusze Binance U.S. “W pewnym momencie muszę udzielić wotum zaufania i powiedzieć, że wystarczy” – powiedział sędzia.

Prawnik Binance U.S. stwierdził, że średnia miesięczna wartość aktywów handlowych firmy spadła o 90 procent. Z kolei liczba miesięcznych użytkowników o 50 procent.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Najlepsze platformy dla krypto inwestoró

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance 15b7378, NEWSFIN

Paybis Wypróbuj →

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance D1b45d1, NEWSFIN

Kucoin Wypróbuj →

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance 81cf21a, NEWSFIN

Wirex Wypróbuj →

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance 804ecb7, NEWSFIN

YouHodler Wypróbuj →

Sec Nadal Szuka Brudoacutew Na Binance 895b02f, NEWSFIN

INX Wypróbuj →

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *