Saldo Bitcoinów na giełdach najniżej od 6 lat: Co oznacza to dla ceny BTC?

Saldo Bitcoinoacutew Na Gieldach Najnizej Od 6 Lat Co Oznacza To Dla Ceny Btc 467582f, NEWSFIN

Saldo Bitcoinoacutew Na Gieldach Najnizej Od 6 Lat Co Oznacza To Dla Ceny Btc 724b2db, NEWSFIN

Według danych platformy analitycznej CryptoQuant z 20 września, salda Bitcoinów (BTC) na wiodących giełdach kryptowalut, takich jak Coinbase, Binance i Kraken, są prawie najniższe od sześciu lat.

Spadek został zarejestrowany w momencie, gdy rynek ustabilizował się po znaczących stratach w sierpniu i pierwszej połowie września. Jak powinna zareagować cena BTC?

Saldo Bitcoinoacutew Na Gieldach Najnizej Od 6 Lat Co Oznacza To Dla Ceny Btc 56abe5f, NEWSFIN

Źródło: CryptoQuant

Rezerwy Bitcoinów na giełdach nadal spadają

Według CryptoQuant na giełdach znajduje się obecnie jedynie 2,09 mln BTC. Przypomnijmy, że maksymalna emisja głównej kryptowaluty wyniesie 21 milionów monet. Do końca 2023 roku w obiegu znajdzie się ich ponad 19,7 mln.

Na pierwszy rzut oka spadek Bitcoinów utrzymywanych na giełdach jest sygnałem zwyżkowym i wskazuje na umacniający się rynek i oczekiwania na wzrost cen. Jednak biorąc pod uwagę obecny krajobraz regulacyjny, handlowcy i inwestorzy mogą zdecydować się na samodzielne przechowywanie w obliczu rosnącej niepewności. Oznacza to, że ponownie przeniosą BTC na scentralizowane platformy w bardziej sprzyjającym momencie.

SEC dokręca śrubę na giełdach kryptowalut

Ilość BTC utrzymywanych na giełdach spadała przez cały 2022 rok. Jednak w listopadzie wskaźnik przyspieszył tempo spadku – mniej więcej w tym czasie upadła niegdyś popularna giełda kryptowalut FTX, blokując miliardy środków klientów.

W I kwartale 2023 r., po upadku szeregu banków regionalnych w USA, odpływ środków uległ spowolnieniu, a następnie nadal malał. Trend można wytłumaczyć faktem, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) atakuje duże platformy kryptowalutowe, zarzucając im nieprzestrzeganie wymogów prawnych.

Tym samym w czerwcu regulator pozwał Binance i Coinbase – Komisja twierdzi, że obie giełdy oferują klientom niezarejestrowane papiery wartościowe.

W obliczu oskarżenia amerykański oddział Binance znalazł się w centrum szeregu skandali. W ciągu ostatnich kilku miesięcy na platformie doszło do kluczowych zwolnień, masowych redukcji personelu i przerw w działaniu. Wolumen obrotu na Binance US spadł o ponad 95% w obliczu lawiny negatywnych wiadomości.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *