Ripple zdobywa kluczową licencję w bardzo sprytny sposób

Ripple Zdobywa Kluczową Licencję W Bardzo Sprytny Sposoacuteb 2a13cd9, NEWSFIN

Ripple Zdobywa Kluczową Licencję W Bardzo Sprytny Sposoacuteb 6458f36, NEWSFIN

Ripple, firma odpowiedzialna za kryptowalutę XRP, niedawno ogłosiła przejęcie Fortress Trust, renomowanej instytucji finansowej specjalizującej się w dostarczaniu licencji regulacyjnych oraz infrastruktury technologicznej dla deweloperów blockchain w dynamicznie rozwijającym się świecie Web3.

To strategiczne posunięcie nie jest pierwszym tego typu działaniem Ripple w ostatnim czasie. Wcześniej firma nabyła szwajcarską firmę Metaco, specjalizującą się w przechowywaniu kryptowalut, za imponującą kwotę 250 milionów dolarów. Dzięki tym strategicznym akwizycjom Ripple ma zamiar umocnić swoją dominującą pozycję w sektorze kryptowalut.

Przejęcie Fortress Trust, będącej częścią większego konglomeratu Fortress Blockchain Technologies, stanowi znaczący krok dla Ripple. Dzięki temu przejęciu, Ripple zdobywa dostęp do prestiżowej licencji Nevada Trust, co znacząco wzbogaca jej portfolio licencji regulacyjnych.

Posiadając już licencje takie jak New York BitLicense oraz ponad 30 innych licencji Money Transmitter w USA, pozycja Ripple na rynku staje się jeszcze silniejsza. Te licencje są niezbędne dla instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, chcących legalnie przeprowadzać transakcje i przekazy pieniężne.

Jak podkreśliła prezes Ripple, Monica Long:

“Licencje stanowią kluczowe narzędzie w dostarczaniu najwyższej jakości doświadczeń dla naszych klientów, korzystających z infrastruktury kryptowalutowej Ripple w zakresie płatności i płynności.”

Globalne centrum płatności

Ambicją Ripple jest stać się globalnym centrum płatności. Dzięki najnowszemu przejęciu, firma jest o krok bliżej realizacji tego celu. Warto dodać, że Ripple zainwestowała w Fortress Blockchain Technologies już w 2022 roku podczas pierwszej rundy finansowania. Teraz, po nabywaniu spółki zależnej Fortress Trust, Ripple ma w planach dalsze inwestycje w główną spółkę oraz rozwijanie usług FortressPay.

Wszystkie te działania Ripple mają miejsce w dość skomplikowanym okresie dla firmy. Obecnie prowadzi ona bowiem spór prawny z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Decyzja w tej sprawie będzie miała znaczący wpływ na przyszłość XRP oraz potencjalnie innych kryptowalut.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *