Ripple szuka pracowników za granicą przez represje w USA

Ripple Szuka Pracownikoacutew Za Granicą Przez Represje W Usa Bcdd70f, NEWSFIN

Ripple Szuka Pracownikoacutew Za Granicą Przez Represje W Usa C0bdf8e, NEWSFIN

Firma fintech Ripple z siedzibą w San Francisco nie będzie zatrudniać wielu nowych pracowników w Stanach Zjednoczonych w związku z trwającą wojną z kryptowalutami. Zamiast tego firma zajmująca się płatnościami transgranicznymi będzie poszukiwać talentów w bardziej przyjaznych jurysdykcjach za granicą.

Takie były komentarze dyrektora generalnego Ripple Brada Garlinghouse’a w wywiadzie dla Bloomberga z dnia 13 września w Singapurze.

Ripple rozszerza działalność za granicą

Garlinghouse powiedział, że ponad 80% pracowników zatrudnionych przez Ripple w tym roku będzie spoza Stanów Zjednoczonych.

“Rządy współpracują z branżą i widzisz przywództwo, zapewniają jasne zasady i obserwujesz wzrost” w jurysdykcjach takich jak Singapur, Hongkong i Dubaj – powiedział dyrektor.

Odwrotna sytuacja ma miejsce w siedzibie firmy w Ameryce. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wzięła na siebie regulację branży poprzez egzekwowanie prawa i spory sądowe.

Zapytany, czy nastąpi zmiana w USA, Garlinghouse powiedział:

“Myślę, że nastąpi pewna zmiana w miarę pojawiania się nowych administracji. Ostatecznie Kongres zostanie ‘wezwany do działania’.”

W tej chwili Kongres robi powolne postępy i zwleka z opracowaniem przepisów mających na celu wyjaśnienie statusu kryptowalut.

Jeśli chodzi o własną walkę firmy z federalnym regulatorem, Garlinghouse powiedział, że Ripple wydał ponad 100 milionów dolarów na opłaty prawne. Dodał, że pozostaje optymistą co do zwycięstwa, dodając:

“Oto rząd, który ma nieograniczone zasoby, aby kontynuować walkę, którą już przegrał.”

W dniu 12 września przewodniczący SEC Gary Gensler potwierdził swoje stanowisko w sprawie aktywów cyfrowych pomimo niedawnych przegranych sądowych.

W zeznaniach przed Senacką Komisją Bankową Gensler obwinił trudności branży kryptowalut o nieprzestrzeganie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

“Biorąc pod uwagę szeroko zakrojoną niezgodność tej branży z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, nie jest zaskakujące, że widzieliśmy wiele problemów.”

Analityk Bloomberg ETF James Seyffart skomentował narastający sprzeciw Genslera:

“Mnóstwo senatorów ściga Genslera za lawinę propozycji przepisów w jego administracji, które nie mają poparcia Kongresu.”

Ripple Szuka Pracownikoacutew Za Granicą Przez Represje W Usa 87ded77, NEWSFIN

Perspektywy ceny XRP

XRP zniwelował wszystkie zyski osiągnięte po częściowym zwycięstwie firmy nad SEC w czerwcu. W tym tygodniu altcoin spadł do 0,47 USD, czyli do poziomu, w którym był notowany 13 lipca, tuż przed orzeczeniem sądu.

Po zwycięstwie kurs XRP wzrósł do 0,85 USD.

W chwili pisania tego tekstu XRP był notowany na stałym poziomie 0,475 USD.

Ripple Szuka Pracownikoacutew Za Granicą Przez Represje W Usa 68b5caa, NEWSFIN

Wykres XRP/USD dzięki BeInCrypto

Token płatności transgranicznych stracił 11% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ altcoiny zostały zmiażdżone. Co więcej, jego wartość znajduje się dziś 86% poniżej rekordu wszech czasów ze stycznia 2018 r., który wynosił 3,40 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *