Przegląd rynku: Bitcoin najmniej zmienny od 10 lat

Przegląd Rynku Bitcoin Najmniej Zmienny Od 10 Lat B6680b0, NEWSFIN

W zeszłym tygodniu rynek kryptowalut w końcu doczekał się odbicia. Było to spowodowane zwycięstwem Grayscale w procesie przeciwko amerykańskiemu organowi regulacyjnemu (SEC) w sprawie bitcoinowego funduszu ETF.

Było ono jednak krótkotrwałe. Rynek nie był w stanie utrzymać dynamiki i ceny spadły do tego samego poziomu, a w niektórych przypadkach nawet niżej. Opóźnienie decyzji w sprawie bitcoinowych funduszy ETF nie pomogło.

Ceny wyszły z weekendu delikatnie na zielono. Wynika to z faktu, że rynki amerykańskie są zamknięte z powodu Święta Pracy, a wtedy często obserwujemy spadek wolumenu również na rynku kryptowalut. W międzyczasie rosną obawy o recesję.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 0,3% w porównaniu do stanu sprzed 24 godzin, do 1,08 bln USD. Wolumen obrotu wzrósł o 8% w tym samym okresie do 21,5 mld USD. Dominacja Bitcoina nad altcoinami wzrasta do 48,4%. Popularny wskaźnik nastrojów, Fear & Greed Index, pozostaje na poziomie 40, co oznacza, że rynek jest raczej niespokojny.

Cena Bitcoina nadal oscyluje poniżej 26 000 USD

Bitcoin (BTC) wzrósł z 26 000 USD do 28 000 USD w zeszłym tygodniu po zwycięstwie Grayscale. Zaledwie dzień później spadł jednak z powrotem do 27 000 USD, a opóźnienie decyzji w sprawie Bitcoin ETF spowodowało spadek ceny do 26 000 USD.

Krótko przed weekendem Bitcoin spadł nawet do 25 450 USD i nie zdołał odzyskać 26 000 USD w weekend. Cena stopniowo zbliża się do tej granicy. Bitcoin jest dziś 0,2% na plusie.

Jutro ponownie skorygowana zostanie trudność wydobycia Bitcoina. Jednocześnie wyraźnie widać, że jest to najmniej zmienny rok dla Bitcoina w ciągu ostatnich 10 lat, donosi Ecoinometrics.

Analityk Axel Adler Jr donosi, że rynek skłania się obecnie ku krótkim pozycjom, co jest oznaką negatywnego sentymentu. Według eksperta, prawdopodobnie kolejne wsparcie, jeśli Bitcoin nie odzyska 26,00 USD, leży w pobliżu 365-dniowej prostej średniej ruchomej – w okolicach 23 700 USD.

Aktywność sieci Ethereum wzrasta

Ethereum (ETH) jest coraz bardziej skorelowane z Bitcoinem i również w weekend kontynuowało trend boczny. Po tym, jak cena ETH osiągnęła szczyt na poziomie 1750 USD w zeszłym tygodniu, spadła aż do 1600 USD na krótko przed weekendem. Powoli zmierzając w kierunku 1 640 USD, ETH jest dziś 0,2% na plusie. Według firmy analitycznej Santiment, sieć zaczyna ponownie stawać się bardziej aktywna, co jest pozytywnym sygnałem dla kursu Etheru.

Toncoin najsilniej rosnącą kryptowalutą w top 10

Chociaż większość cen w pierwszej dziesiątce ma dziś rano kolor zielony, Dogecoin (DOGE) traci 0,7%, spadając do 0,0632 USD. Polkadot (DOT) spada o 0,5% do 4,27 USD. Ripple (XRP) zanotował dziś rano kolejny gwałtowny spadek do 0,503 USD, pozostawiając cenę o 0,2% na minusie.

Binance Coin (BNB) kosztuje 214,7 USD – tyle samo co 24 godziny temu. Tron (TRX) jest zaledwie 0,2% na plusie i kosztuje 0,077 USD. Cardano (ADA) zanotowało wczoraj niewielki wzrost o 0,7% do 0,257 USD. Solana (SOL) wzrosła jeszcze nieco mocniej, osiągając 19,8 USD po wzroście o 1,4%.

Toncoin (TON) osiadł na poziomie 1,89 USD po wzroście o 1,7%. Kurs TON wszedł do pierwszej dziesiątki w zeszłym tygodniu i w perspektywie tygodniowej poradził sobie najlepiej z pierwszej 100 – odnotował wzrost o 30%.

GALA najmocniej spada w top 100 kryptowalut z powodu pozwu sądowego

Chociaż sporo krypto w pierwszej setce zmieniło kolor na zielony, są takie, które nadal mocno ucierpiały. Na przykład XDC (XDC) i Maker (MKR) spadają o ponad 3%. Kaspa spadła już o 4,5%. Thorchain (RUNE), Leo token (LEO) i Rollbitcoin (RLB) tracą prawie 6% swojej wartości. Największym przegranym jest jednak dziś Gala (GALA) i to prawdopodobnie z powodu pozwu sądowego pomiędzy założycielami.

Rocket Pool najsilniej rosnącą kryptowalutą w top 100

Dla kontrastu, mamy dziś kilka gwałtownych wzrostów. Stellar (XLM) wzrósł o 9,5% do 0,125 USD. Synthetix (SNX) zyskuje nawet 10,5%, osiągając poziom 2,22 USD. Rocket pool (RPL) jest jednak dziś największym zwycięzcą. RPL wzrósł dziś o 16% do 25,15 USD.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *