Ponad 50% populacji Turcji inwestuje w kryptowaluty

Ponad 50 Populacji Turcji Inwestuje W Kryptowaluty D18c12c, NEWSFIN

Niedawny raport ujawnia, że ludzie w Turcji szybko przyjmują kryptowaluty, przy czym większość z nich ma na celu budowanie bogactwa w dłuższej perspektywie, a nie poszukiwanie szybkich zysków.

Niedawny raport ujawnia, że ludzie w Turcji szybko przyjmują kryptowaluty. Przy czym większość z nich ma na celu budowanie bogactwa w dłuższej perspektywie, a nie poszukiwanie szybkich zysków.

W oświadczeniu.zauważono:

“W międzyczasie lira turecka straciła na wartości ponad 50% w stosunku do dolara amerykańskiego, co czyni kryptowaluty przystanią przed inflacją.”

Turcja przyjmuje strategię inwestycyjną kup i trzymaj kryptowaluty

KuCoin, główna giełda kryptowalut, opublikowała niedawno raport przedstawiający stan aktywności i ekspansji kryptowalut w Turcji.

W raporcie podkreślono, że w drugim kwartale 2023 roku odnotowano znaczną adopcję, przy średniej inwestycji wynoszącej około 3 746 USD.

W raporcie czytamy:

“31% inwestorów kryptowalutowych dołączyło w ostatnim kwartale, a 36% zainwestowało ponad 100 tys. lirów.”

Raport opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród 550 dorosłych inwestorów kryptowalutowych w wieku od 18 do 60 lat w Turcji. Wszyscy uczestnicy albo posiadali kryptowaluty, albo zainwestowali w nie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Wyniki wskazują, że obywatele Turcji koncentrują się na perspektywie długoterminowej, a nie na próbach osiągnięcia szybkich zysków.

Dodano:

“58% inwestuje w kryptowaluty w celu długoterminowego wzrostu bogactwa, a 37% w celu przechowywania wartości.”

Jeśli chodzi o interesujące kryptowaluty, Bitcoin jest liderem z 71%, a następnie Ethereum z 45% i stablecoiny z 33%.

Wykres ceny Bitcoina za 1 miesiąc. Źródło: BeInCrypto

Malejąca waluta krajowa kieruje uwagę w stronę kryptowalut

Według raportu, ponad połowa tureckich uczestników badania (57%) usłyszała o kryptowalutach od znajomych lub rodziny, a 35% odkryło je za pośrednictwem lokalnych społeczności.

W międzyczasie cytuje turecką lirę tracącą ponad 50% swojej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego jako czynnik przyczyniający się do tego, że kryptowaluty stały się “przystanią przed inflacją”.

Ostatnie doniesienia ujawniają, że turecka lira od dłuższego czasu dramatycznie spada w stosunku do dolara amerykańskiego.

Komitet polityki pieniężnej Banku Centralnego Republiki Turcji zadeklarował niedawno zamiar dalszego zacieśniania polityki pieniężnej do czasu rozwiązania sytuacji:

“Zacieśnianie polityki pieniężnej będzie dalej wzmacniane tak bardzo, jak to konieczne, w sposób terminowy i stopniowy, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy perspektyw inflacyjnych.”

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *