Polygon (MATIC) stabilizuje się powyżej 0,50 USD

Polygon Matic Stabilizuje Sie Powyzej 050 Usd 0fcb174, NEWSFIN

Polygon Matic Stabilizuje Sie Powyzej 050 Usd C94ebd7, NEWSFIN

Polygon (MATIC) utrzymywał się stabilnie powyżej poziomu wsparcia na 0,50 USD. W weekend altcoiny zyskały na wartości w stosunku do Bitcoina (BTC). Kluczowe wskaźniki on-chain budzą wątpliwości, czy inwestorzy będą utrzymywać HODL wystarczająco długo, aby dalej wspierać próby odzyskania ceny MATIC.

Polygon utrzymuje się znacznie powyżej 0,50 USD, ponieważ byki zaciekle broniły krytycznego poziomu wsparcia w weekend. Jednak kluczowe wskaźniki on-chain sugerują, że posiadacze papierowych rąk mogą zniweczyć misję odzyskiwania ceny MATIC.

Odnowiona aktywność sieciowa wspiera próbę odbicia Polygon

Wydaje się, że zaufanie do ekosystemu Polygon stopniowo powraca, ponieważ cena MATIC odbiła się od dna z 2023 r. na poziomie 0,48 USD. Następnie odzyskała obszar 0,52 USD. Dane on-chain wskazują, że niedawny wzrost aktywności sieci Polygon może stać za trwającym wzrostem ceny.

Poniższy wykres od CryptoQuant pokazuje, że 22 września sieć Polygon odnotowała 4621 transakcji. Warto zauważyć, że jest to najwyższa liczba transakcji w sieci od ponad 50 dni.

Polygon Matic Stabilizuje Sie Powyzej 050 Usd 65677cb, NEWSFIN

Liczba transakcji MATIC / Źródło: CryptoQuant

Śledząc dzienną liczbę potwierdzonych transakcji, wskaźnik liczby transakcji szacuje poziom aktywności w sieci blockchain. Tak duży wzrost aktywności w sieci zazwyczaj oznacza, że na bazowy token natywny jest popyt.

Nic dziwnego, że cena Polygon doświadczyła odbicia o 8%, ponieważ od 25 września wynosi ona 0,51 USD.

Jednak od czasu osiągnięcia 50-dniowego szczytu 4621 transakcji w dniu 22 września, MATIC nie zdołał osiągnąć poziomu 4000 w kolejnych dniach handlowych. Pojawiają się pytania o to, czy uczestnicy sieci Polygon mają wystarczająco dużo motywacji, aby dalej stymulować wzrost ceny MATIC.

Inwestorzy trzymają swoje tokeny

Na początku tego miesiąca Binance ogłosiło, że 26 września usunie aktywa hostowane przez Polygon ze swojego rynku NFT.

W odpowiedzi na te niedźwiedzie wieści, posiadacze MATIC przenieśli 3,5 miliona tokenów na giełdy w ciągu 72 godzin od ogłoszenia z 8 września. Zwiększyło to łączną liczbę tokenów MATIC w portfelach hostowanych przez giełdy do 983,7 miliona.

Zgodnie z oczekiwaniami, negatywne nastroje związane z napływem na giełdę ostatecznie spowodowały, że 11 września cena MATIC spadła do 0,48 USD.

Co ciekawe, od tego czasu posiadacze Polygon nie odwrócili niedźwiedziej akcji. Pomimo zauważalnego wzrostu ceny od 11 września, rezerwy giełdowe MATIC nadal wynoszą 982,3 miliona tokenów.

Polygon Matic Stabilizuje Sie Powyzej 050 Usd 59310b3, NEWSFIN

Rezerwy MATIC na giełdach / Źródło: CryptoQuant

Metryka rezerw giełdowych śledzi łączne depozyty, które posiadacze Polygon trzymają obecnie na znanych portfelach obsługiwanych przez giełdę.

Zazwyczaj, gdy inwestorzy utrzymują znaczną ilość tokenów na giełdach, sugeruje to, że mogą chcieć sprzedać, gdy ceny staną się bardziej korzystne. Robią tak zamiast trwać w trybie HODL i czekać na większe ożywienie rynkowe.

Stagnacja w aktywności sieci Polygon i stosunkowo wysokie rezerwy na giełdach mogą wywołać kolejną korektę ceny MATIC. Niedźwiedzie będą również monitorować reakcję rynku po tym, jak Binance oficjalnie zaprzestanie wsparcia dla Polygon na swoim rynku NFT w dniu 26 września.

Prognoza ceny MATIC: Potencjalny spadek do 0,45 USD

Z perspektywy on-chain, utrata 0,50 USD może wywołać swobodny spadek w kierunku poziomu 0,45 USD. Dopiero tam cena Polygon może znaleźć silniejsze wsparcie.

Dane In/Out of Money Around Price, które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych inwestorów Polygon, również wspierają tę narrację.

Jak pokazano poniżej, 23 250 adresów kupiło 181,2 miliona tokenów MATIC po minimalnej cenie 0,50 USD. Jeśli dokonają oni intensywnych zakupów w ostatniej chwili, aby pokryć swoje pozycje, cena natywnego tokena Polygon może się odbić.

Jeśli jednak niedźwiedzie nastroje nasilą się, cena MATIC prawdopodobnie spadnie do 0,45 USD, zgodnie z przewidywaniami.

Polygon Matic Stabilizuje Sie Powyzej 050 Usd 714ac9b, NEWSFIN

Dane GIOM o MATIC / Źródło: IntoTheBlock

Mimo to, byki z Polygon mogą doprowadzić do odbicia ceny MATIC powyżej 0,80 USD. Jednak, jak widać powyżej, 66 000 adresów kupiło 1,7 miliarda tokenów po średniej cenie 0,70 USD. Jeśli rezerwy giełdowe pozostaną wysokie, mogą zaksięgować wczesne zyski i ponownie doprowadzić do spadku MATIC.

Jednak jeśli byki będą w stanie pokonać tę ścianę sprzedaży, cena MATIC może przebić się powyżej 0,80 USD po raz pierwszy od lipca 2023 roku.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *