Polski ubezpieczyciel ERGO Hestia wykorzysta technologię blockchain

Polski Ubezpieczyciel Ergo Hestia Wykorzysta Technologie Blockchain A9bc669, NEWSFIN

Polski Ubezpieczyciel Ergo Hestia Wykorzysta Technologie Blockchain 211b1c6, NEWSFIN

W erze coraz większej digitalizacji i komunikacji zdalnej bezpieczeństwo danych osobowych oraz poufnych dokumentów staje się priorytetem.

ERGO Hestia, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, rozpoznało tę potrzebę i we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej (BIK) i firmą Billon wprowadziło interesujące rozwiązanie: technologię Billon Unified Blockchain.

Cyfrowa innowacja

Współczesna komunikacja w obszarze obsługi klientów gwałtownie nabiera na znaczeniu, a kwestie związane z ochroną danych stają się priorytetem. Standardowa archiwizacja cyfrowa zyskuje na skuteczności dzięki technologii blockchain, co zapewnia pewny i trwały sposób przechowywania i przetwarzania dokumentów.

ERGO Hestia, jedno z największych polskich towarzystw ubezpieczeniowych, nawiązało współpracę z Biurem Informacji Kredytowej (BIK). Głównym celem jest wprowadzenie usługi dostarczania dokumentów w sposób bezpieczny, wykorzystując innowacyjną technologię blockchain. Skutkiem tego jest to, że pierwsi klienci ERGO Hestii już otrzymali swoje dokumenty w bezpiecznym formacie, opartym na technologii blockchain. Co istotne, rozwiązanie to gwarantuje nie tylko poufność informacji, ale także szybki dostęp do istotnych dokumentów.

W sprawie nowej funkcjonalności wypowiedział się Jerzy Grześkowiak, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych i Programów Partnerskich w Grupie ERGO Hestia.

“ERGO Hestia cieszy się dużym zaufaniem klientów i partnerów biznesowych. Wynika to między innymi z tego, że szczególną uwagę zwracamy na ich bezpieczeństwo i komfort. Technologia blockchain daje jeszcze większe możliwości w zachowaniu bezpieczeństwa wraz z prywatnością i gwarancją niezmienialności danych oraz dokumentów. Dlatego jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania BIK.”

Sposób funkcjonowania nowej platformy w blockchain

Platforma Blockchain BIK wykorzystuje Technologię Rozproszonego Rejestru (DLT) do przechowywania dokumentów w zdecentralizowanym rejestrze. Ta metoda zapobiega nieautoryzowanym zmianom i zapewnia integralność dokumentów. Ponadto zabezpiecza przed utratą danych, rozprowadzając wiele kopii w sieci, w przeciwieństwie do polegania na jednym scentralizowanym serwerze.

Wartość innowacyjna technologii oraz zgodność z wymogami Trwałego Nośnika zostały potwierdzone przez analizę Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto rozwiązanie obejmuje plan ciągłości działania oraz system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą ISO 27001.

Jacek Figuła z firmy Billon wyraził wdzięczność zarządowi i zespołowi ERGO Hestii za ich zaufanie i otwartość na nowoczesne technologie. To nie jest pierwszy projekt oparty na technologii blockchain w firmie ERGO Hestia, a współpraca z Biurem Informacji Kredytowej zaowocowała bezpiecznym rozwiązaniem automatyzującym proces dostarczania dokumentów klientom tego sopockiego ubezpieczyciela.

BIK mocno zainteresowany technologią blockchain

Biuro Informacji Kredytowej od dłuższego czasu interesuje się technologią blockchain, dostrzegając jej ogromny potencjał kilka lat temu. We współpracy z firmą Billon stworzyło innowacyjny produkt, który znalazł zastosowanie w polskim sektorze finansowym.

“Biuro Informacji Kredytowej dostrzegło potencjał technologii blockchain kilka lat temu i razem z firmą Billon stworzyło produkt dla polskiego sektora finansowego. Projekt realizowany z ERGO Hestią potwierdza przydatność tego typu rozwiązań dla sektora ubezpieczeń.”

Projekt realizowany we współpracy z ERGO Hestią stanowi kolejny krok w rozwoju tych innowacyjnych rozwiązań. Pozostaje ciekawe, jakie kolejne kroki podejmie BIK, aby dalej rozwijać tę technologię i wprowadzać ją na polski rynek, zapewniając nowoczesne rozwiązania w sektorze finansowym.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *