Połowa milionerów krypto trzyma fortunę w Bitcoinach (BTC)

Połowa Milioneroacutew Krypto Trzyma Fortunę W Bitcoinach Btc 48fced7, NEWSFIN

Połowa Milioneroacutew Krypto Trzyma Fortunę W Bitcoinach Btc C4333f2, NEWSFIN

Według najnowszego raportu firmy Henley & Partners, wiodącego międzynarodowego specjalisty ds. bogactwa i migracji inwestycyjnych, niemal połowa z 88 200 milionerów kryptowalutowych na świecie trzyma swoje fortuny w Bitcoinie.

Ten trend podkreśla fakt trwałości Bitcoina w obliczu rosnącej ilości konkurencyjnych projektów.

Milionerzy Kryptowalutowi Preferują Bitcoina

Raport Crypto Wealth, pierwszy w swoim rodzaju, dostarcza ekskluzywnych informacji na temat bogactwa inwestorów kryptowalutowych. Ujawnia, że spośród 182 inwestorów (osób z posiadaniem kryptowalut o wartości 100 milionów dolarów lub więcej), 78 to inwestorzy Bitcoina.

Co więcej, sześciu z 22 miliarderów kryptowalutowych na świecie zgromadziło swoje fortuny dzięki handlowi Bitcoinem.

Globalna wartość rynku kryptowalut wynosi zdumiewające 1,18 biliona dolarów. Świadczy to o znaczącym wpływie finansowym tej klasy aktywów cyfrowych. Biorąc pod uwagę, że 425 milionów osób na całym świecie posiada kryptowaluty, jasne jest, że nie jest to przemijający trend. Można raczej uznać, że to rewolucyjna zmiana w odniesieniu do tradycyjnych ruchów inwestycyjnych.

Połowa Milioneroacutew Krypto Trzyma Fortunę W Bitcoinach Btc Ff4ff19, NEWSFIN

Globalna ilość kryptomilionerów na świecie / Źródło: Henley i Wspólnicy

Dominację Bitcoina wśród kryptomilionerów można przypisać jego pionierskiej roli w przestrzeni kryptograficznej. Od swoich narodzin w 2009 roku Bitcoin był postrzegany jako obiecująca okazja inwestycyjna, porównywalna do początków internetu. 

Jeff D. Opdyke, wiodący ekspert w dziedzinie finansów osobistych i inwestycji, zauważa, że ​​obecna bessa stanowi doskonałą okazję do zakupu Bitcoina po niskiej cenie. Uważa on, że jest mało prawdopodobne, aby BTC ponownie zobaczył te ceny w przyszłości. Opdyke skomentował to następująco:

„Dzisiejsze kryptowaluty, w obliczu bessy, to powtórka z lat 1999–2001 – innymi słowy, fantastyczna okazja do zakupu, gdy ulice splamią się krwią, ponieważ prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczymy tych cen”.

Wysokie ryzyko, wysoka nagroda

Jednak branża kryptowalut nie jest pozbawiona ryzyka. Profesor nadzwyczajny dr Mete Tevetoğlu, specjalistka od prawa blockchain, ostrzega przed „poważnymi konsekwencjami prawnymi” założenia, że ​​nie ma przepisów regulujących technologię blockchain i aktywa kryptograficzne. 

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa Ali Khan podkreślił również znaczenie zrozumienia przez jurysdykcje legalnego charakteru bogactwa kryptograficznego i stworzenia mechanizmów bezpiecznego przechowywania. Khan stwierdził w następujący sposób:

„Przywódcy coraz większej liczby jurysdykcji rozumieją uzasadniony charakter tego bogactwa i opracowali mechanizmy umożliwiające jego bezpieczne przechowywanie, z miękką infrastrukturą, która sprawia, że ​​jest ono traktowane w taki sam sposób, jak prawie każda inna klasa aktywów materialnych lub niematerialnych. Jednak nadal istnieje wiele jurysdykcji, które jeszcze nie doszły do ​​skutku”.

Starając się chronić swoje interesy, inwestorzy kryptowalut badają strategie migracji inwestycji. 

Zaprezentowany w raporcie indeks adopcji kryptowalut firmy Henley & Partners porównuje najlepsze miejsce zamieszkania i obywatelstwo według programów inwestycyjnych dla inwestorów w kryptowaluty. 

Dzięki innowacyjnemu ekosystemowi i wspierającej społeczności, Singapur jest liderem w grupie jako czołowe centrum kryptowalut. Tuż za nimi plasują się Szwajcaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które oferują solidną infrastrukturę kryptograficzną i korzystną politykę podatkową .

Połowa Milioneroacutew Krypto Trzyma Fortunę W Bitcoinach Btc 6f6e41e, NEWSFIN

Indeks przyjęcia kryptowalut Top 5. Źródło: Henley & Partners

W raporcie może przeczytać między innymi:

„Rząd [Singapuru] ściśle współpracuje ze wszystkimi podmiotami – bankami, przedsiębiorstwami i społeczeństwem – w celu optymalnego rozwoju krajowego sektora kryptograficznego, a podatki od kryptowalut nakładane przez miasto-państwo są korzystne zarówno dla osób fizycznych, jak i inwestorów, bez zysków kapitałowych podatki.”

Pomimo zmienności i wyzwań regulacyjnych związanych z kryptowalutami, raport sugeruje, że inwestycje w kryptowaluty pozostaną z nami na dłużej.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *