Polkadot (DOT) wróci do TOP 10, jeśli byki obronią to wsparcie

Polkadot Dot Wroacuteci Do Top 10 Jeśli Byki Obronią To Wsparcie E64b4cd, NEWSFIN

Kurs Polkadot (DOT) znajduje się nieco powyżej długoterminowego horyzontalnego obszaru wsparcia na poziomie 4,30 USD. Obszar ten utrzymuje się od 1100 dni.

To, czy Polkadot odbije się od tego obszaru i rozpocznie ruch w górę, czy zamiast tego załamie się, może pomóc w określeniu kierunku przyszłego trendu.

Cena Polkadot oscyluje powyżej długoterminowego wsparcia

Analiza techniczna dla tygodniowego interwału pokazuje, że kurs Polkadot znajduje się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 4,30 USD. Jest to krytyczny obszar, ponieważ obowiązuje już od 1100 dni. Ze względu na długość czasu, przez jaki obszar ten zapewniał wsparcie, kluczowe jest, aby cena pozostała powyżej niego, aby trend pozostał zwyżkowy.

Jeśli cena się odbije, kolejnym oporem będzie poziom 7,70 USD. Obszar ten znajduje się 74% powyżej obecnej ceny. Z drugiej strony, załamanie może doprowadzić do spadku o 53% do następnego najbliższego wsparcia na poziomie 2 USD. Co więcej, zbiega się ona z dołkiem wszech czasów (ATL).

Polkadot Dot Wroacuteci Do Top 10 Jeśli Byki Obronią To Wsparcie 89d7a98, NEWSFIN

Wykres DOT/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI prezentuje niejednoznaczny odczyt. Traderzy wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki do rozpoznawania scenariuszy wykupienia lub wyprzedania. Ponadto wskaźnik pomaga im w podejmowaniu decyzji o akumulacji lub sprzedaży aktywów. Odczyty powyżej 50 w trendzie wzrostowym oznaczają dominację byków. Natomiast te poniżej 50 oznaczają odwrotny trend.

Chociaż wskaźnik znajduje się poniżej 50, przejawia byczą dywergencję (zielona linia). Scenariusz ten obejmuje zwiększoną dynamikę i spadek cen, często prowadzący do ruchu w górę. Biorąc pod uwagę te sprzeczne sygnały, RSI na tygodniowych interwałach nie potwierdza obecnego trendu Polkadot.

Prognoza ceny DOT: Czy niedźwiedzi wzorzec spowoduje załamanie?

W przeciwieństwie do tygodniowego interwału, dzienny dostarcza niedźwiedziej prognozy. Głównym powodem jest to, że od początku roku kurs Polkadot znajduje się wewnątrz trójkąta zniżkującego. Trójkąt zniżkujący jest uważany za niedźwiedzią formację, co oznacza, że zwykle prowadzi do załamań.

W tym trójkącie obszar 4,30 USD jest wsparciem. Natomiast od lutego obowiązuje opadająca linia oporu.

Dodatkowo, dzienny RSI dostarcza niedźwiedziego sentymentu. Wskaźnik został właśnie odrzucony od linii 50 (czerwona ikona), co jest sygnałem spadkowego trendu. W połączeniu z trójkątem sugeruje to, że cena powinna się załamać. Jeśli tak się stanie, prawdopodobny będzie spadek o 53% do wcześniej wspomnianego wsparcia na poziomie 2 USD.

Polkadot Dot Wroacuteci Do Top 10 Jeśli Byki Obronią To Wsparcie 58e81a7, NEWSFIN

Wykres DOT/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy ceny Polkadot, przebicie linii oporu trójkąta będzie oznaczać, że trend jest nadal zwyżkowy. W takim przypadku możliwy jest wzrost do oporu na 7,70 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *