Policja w Hongkongu ściga mistrzów giełdy kryptowalut JPEX

Policja W Hongkongu Sciga Mistrzoacutew Gieldy Kryptowalut Jpex 7d3a4d1, NEWSFIN

Policja W Hongkongu Sciga Mistrzoacutew Gieldy Kryptowalut Jpex Eaad07d, NEWSFIN

Lider upadłej giełdy kryptowalut JPEX unika władz Hongkongu i podejrzewa się, że przebywa w Australii. Policja planuje zwrócić się o pomoc do Interpolu w celu zatrzymania mistrzów stojących za tym planem.

Wydarzenia te nastąpiły po niedawnym aresztowaniu 11 osób powiązanych z JPEX. Rug pull spowodował oszałamiającą stratę w wysokości 178 milionów dolarów, co oznacza, że jest to najbardziej znaczący przypadek oszustwa finansowego w historii miasta.

Policja w Hongkongu bada giełdę kryptowalut JPEX

Na początku tego miesiąca pojawiły się obawy, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu ujawniła, że giełda była niezarejestrowana w kraju. Ponadto wyrejestrowanie giełdy w Australii skłoniło wiele ofiar do złożenia skarg na policję.

Jednak główne postacie stojące za giełdą pozostają niezidentyfikowane. Raporty sugerują, że 11 aresztowanych osób to prawdopodobnie uczestnicy średniego szczebla, którzy mogą nie do końca rozumieć skalę oszustwa.

Wśród aresztowanych i przesłuchiwanych są m.in. influencer mediów społecznościowych Joseph Lam Chok, YouTuberzy Chan Wing-yee i Chu Ka-fai oraz pracownicy firmy JPEX Technical Support Company, która później została przemianowana na Web 3.0 Technical Support.

Oprócz tych aresztowań, organy ścigania przesłuchiwały celebrytów. W tym Juliana Cheung Chi-lam, Jacqueline Ch’ng Se Min i Clement Chan Ting-bong, którzy byli zaangażowani w działania promocyjne giełdy.

Wiarygodne źródło ujawniło, że władze z powodzeniem zamroziły niektóre kryptowaluty powiązane z oszustwem. Niemniej jednak trwają wysiłki zmierzające do odzyskania środków i postawienia osób odpowiedzialnych za oszustwo przed wymiarem sprawiedliwości.

W międzyczasie policja w Hongkongu aktywnie poszukuje pomocy Interpolu w ściganiu liderów giełdy. Skontaktowali się również z głównymi giełdami kryptowalut, aby pomóc w śledzeniu i odzyskaniu sprzeniewierzonych aktywów.

Co to oznacza dla sceny kryptowalutowej w Hongkongu?

Implikacje tego incydentu dla branży kryptowalut w Hongkongu są znaczące. Eksperci uważają, że Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych może zintensyfikować egzekwowanie nowych przepisów dotyczących kryptowalut. Regulator ostrzegał wcześniej inwestorów, aby korzystali wyłącznie z licencjonowanych platform handlu kryptowalutami.

Livio Weng, dyrektor operacyjny HashKey Group, zwrócił uwagę, że incydent ten podkreśla, dlaczego opinia publiczna musi wybierać licencjonowane instytucje finansowe do swoich działań inwestycyjnych. Na przykład HashKey jest licencjonowanym dostawcą usług handlu kryptowalutami w Hongkongu.

Weng dodał:

“Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) w Hongkongu zintensyfikowała w ostatnich latach wysiłki na rzecz licencjonowania i regulowania branży giełdowej. Wprowadziła kompleksowe wytyczne dotyczące działania platform transakcyjnych, obejmujące ponad 100 stron, ze szczegółowymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa funduszy użytkowników, ochrony praw użytkowników, standardów operacyjnych dla giełd i przejrzystości biznesowej.”

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *