Paris Hilton i a16z walczą o 54 mln USD za naruszenie praw autorskich AI

Paris Hilton I A16z Walczą O 54 Mln Usd Za Naruszenie Praw Autorskich Ai 689664c, NEWSFIN

Paris Hilton I A16z Walczą O 54 Mln Usd Za Naruszenie Praw Autorskich Ai C366d48, NEWSFIN

Story Protocol, firma technologiczna z siedzibą w San Francisco, otrzymała 54 mln USD dofinansowania na walkę z naruszeniami praw autorskich. Te przypadki zaostrzają się przez technologie generatywnej sztucznej inteligencji (AI).

Andreessen Horowitz prowadzi rundę inwestycyjną, a jej udziałowcami są takie firmy jak Hashed, Samsung Next, Endeavor i David Bonderman z TPG Capital. Aby dodać odrobinę uroku celebrytów, w finansowaniu uczestniczy również przedsięwzięcie medialne Paris Hilton o nazwie 11:11.

Paris Hilton: Wzrost liczby sporów dotyczących praw autorskich do sztucznej inteligencji

Pomimo słabego klimatu inwestycyjnego w domenie kryptowalut, pozyskiwanie funduszy przez Story Protocol sygnalizuje przesunięcie uwagi w kierunku sztucznej inteligencji.

Wraz z rozwojem platform takich jak ChatGPT firmy OpenAI, świat cyfrowy doświadczył gwałtownego wzrostu liczby remiksów i mashupów. Wywołało to procesy sądowe dotyczące praw autorskich.

W niedawnym komunikacie prasowym amerykański urząd ds. praw autorskich stwierdza:

“Kwestie te obejmują wykorzystanie utworów chronionych prawem autorskim do trenowania modeli sztucznej inteligencji. Ponadto obejmują one odpowiedni poziom przejrzystości i ujawniania informacji w odniesieniu do korzystania z utworów chronionych prawem autorskim. Następnie status prawny wyników generowanych przez sztuczną inteligencję oraz odpowiednie traktowanie wyników generowanych przez sztuczną inteligencję, które naśladują osobiste atrybuty ludzkich artystów.”

Zdając sobie z tego sprawę, inwestorzy venture capital coraz częściej kierują swoją uwagę i kapitał na inicjatywy skoncentrowane na sztucznej inteligencji.

Współzałożyciel Story Protocol, Jason Zhao, potwierdził, że świeżo zasilone fundusze przyspieszą uruchomienie technologii opartej na blockchainie, które ma nastąpić w przyszłym roku. Andreessen Horowitz otrzymał kapitał – między innymi od Paris Hilton – i opcję zakupu tokenów cyfrowych, jeśli firma zdecyduje się je wyemitować. Zhao wyjaśnił jednak, że obecnie nie ma żadnych konkretnych planów w tym zakresie.

Technologia może uprościć licencjonowanie

Nowa technologia blockchain Story Protocol ma być magazynem własności intelektualnej różnorodnych treści. Autor może zarejestrować swoją powieść w Story Protocol, a następnie sprzedać prawa do tłumaczeń, spin-offów lub adaptacji.

Współzałożyciel Seung-Yoon Lee, wcześniej odpowiedzialny za mobilną platformę seriali fabularnych Radish, przytoczył przykład popularnej piosenki. Wykorzystano w niej wygenerowane przez sztuczną inteligencję głosy Drake’a i The Weeknd. Później utwór został usunięty przez Universal Music Group. Ilustruje to rosnące napięcie między wolnością twórczą a prawami autorskimi. Lee podkreśla:

“Nie można wszystkiego zaprzestać.”

Story Protocol nie tylko tworzy cyfrową fortecę dla istniejącej własności intelektualnej, ale także przewiduje dla siebie większą rolę. Ma on służyć jako warstwa infrastruktury, która katalizuje nową erę otwartej i opartej na współpracy własności intelektualnej. Simon Kim, CEO i partner zarządzający w Hashed, powiedział:

“Podobnie jak Git zrewolucjonizował rozwój oprogramowania, Story Protocol przekształca rozwój kreatywnej własności intelektualnej.”

Story Protocol zachęca zewnętrznych programistów do tworzenia usług, takich jak finansowanie społecznościowe i licencjonowanie własności intelektualnej, poprzez swoją otwartą strukturę.

W tej istotnej rundzie inwestycyjnej wzięły również udział światowe nazwiska, takie jak Si-hyuk Bang, założyciel i prezes HYBE/BTS, oraz CH Kim, dyrektor generalny Krafton/PUBG. Obok nich, David S. Goyer, najbardziej znany jako scenarzysta trylogii “Blade” i “Mroczny Rycerz”, wszedł na pokład jako doradca.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *