Największe prognozy kryptowalutowe na wrzesień 2023 roku

Największe Prognozy Kryptowalutowe Na Wrzesień 2023 Roku 0ccc6f3, NEWSFIN

Sierpień był niedźwiedzim miesiącem dla rynku kryptowalut. Większość altcoinów kontynuowała spadki, które rozpoczęły się w połowie lipca.

Jednak altcoiny generalnie osiągały lepsze wyniki niż Bitcoin (BTC), o czym świadczy spadek wskaźnika dominacji Bitcoina (BTCD) na miesięcznej świecy za sierpień. Mając to na uwadze, BeInCrypto przedstawia najlepsze prognozy kryptowalutowe na wrzesień.

Cena Chainlink utknęła w konsolidacji od kwietnia 2022 roku. W tym czasie LINK znajdował się poniżej opadającej linii oporu, ale powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 5,70 USD.

Wszystko to pozornie zakończyło się w czerwcu, kiedy cena utraciła poziom 5,70 USD. Jednak LINK odzyskał ten obszar wkrótce potem, co sugeruje, że spadek był tylko odchyleniem. Jest to byczy sygnał, po którym często następuje ruch w górę.

Odchylenie było również połączone z silną byczą dywergencją na tygodniowym wskaźniku siły względnej (RSI). RSI to wskaźnik dynamiki wykorzystywany do identyfikacji warunków wykupienia lub wyprzedania. Ponadto pozwala im podejmować decyzje o akumulacji lub sprzedaży aktywów. Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy wskazują, że byki nadal mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 sugerują coś przeciwnego.

Bycza dywergencja występuje, gdy wzrostowi dynamiki towarzyszy spadek ceny. Jest to byczy sygnał, który często poprzedza ruchy wzrostowe, jak miało to miejsce w przypadku LINK. W związku z tym dywergencja uzasadnia odchylenie i odzyskanie, sugerując, że nastąpi ruch w górę.

Następnie cena LINK po raz piąty dotarła do linii oporu (czerwone ikony), ale została odrzucona. Do tej pory linia ta obowiązywała przez 483 dni. Ponieważ linie stają się słabsze za każdym razem, gdy są dotykane, ostateczne wybicie z niej jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Największe Prognozy Kryptowalutowe Na Wrzesień 2023 Roku A007147, NEWSFIN

Wykres LINK/USDT dzięki Tradingview

W takim przypadku LINK może wzrosnąć co najmniej do następnego oporu na poziomie 9 USD, a być może nawet do 13 USD. Oznaczałoby to wzrost odpowiednio o 50% i 115%. Jednak załamanie z obszaru 5,70 USD może spowodować spadek o 25% do następnego najbliższego wsparcia na poziomie 4,50 USD.

Cena Ocean Protocol (OCEAN) może się podwoić

Kolejne prognozy kryptowalutowe dotyczą Ocean Protocol. Cena OCEAN, która w kwietniu 2021 r. osiągnęła szczyt na poziomie 1,94 USD, od tego czasu spadła poniżej opadającej linii oporu. Ten trend spadkowy utrzymuje się od 882 dni. Altcoin podjął już sześć nieudanych prób przekroczenia tej linii trendu (czerwone ikony).

Linie trendu mają tendencję do osłabiania się z każdym dotknięciem. Dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo, że OCEAN ostatecznie przełamie tę linię trendu i znacznie wzrośnie.

Od początku lutego cena porusza się w równoległym kanale spadkowym (kolor biały). Formacja ta jest zwykle związana z ruchami korekcyjnymi.

Najbardziej prawdopodobnym przyszłym scenariuszem cenowym jest więc wybicie z tego kanału. Oczekiwanie to pokrywa się z powtarzającymi się próbami wybicia osłabiającymi długoterminowy opór.

Największe Prognozy Kryptowalutowe Na Wrzesień 2023 Roku D745deb, NEWSFIN

Wykres OCEAN/USDT dzięki Tradingview

Tak więc, jeśli cena OCEAN wybije się z kanału i linii oporu, może wzrosnąć o co najmniej 200%. W ten sposób osiągnęłaby horyzontalny obszar oporu na poziomie 1 USD. Jednak kolejne odrzucenie tej linii może spowodować spadek o 35% do linii wsparcia kanału na poziomie 0,21 USD.

Prognozy kryptowalut: DASH spadnie o 60%

Cena DASH doświadczyła spadku od rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 1625 USD w grudniu 2017 roku. Po dwóch latach znalazła wsparcie w okolicach poziomu 40 USD (zielona ikona). Zaowocowało to znacznie niższym knotem i początkiem ruchu wzrostowego.

Jednak w maju 2021 r. cena DASH ponownie stała się niedźwiedzia. W lipcu 2023 r. ostatecznie spadła poniżej poziomu wsparcia na 40 USD, osiągając dołek na poziomie 23,86 USD w dniu 17 sierpnia. Była to najniższa cena od lutego 2017 roku.

Obecnie RSI dla DASH znajduje się poniżej 50 (czerwona ikona) i spada. Jest to sygnałem niedźwiedziego trendu.

Największe Prognozy Kryptowalutowe Na Wrzesień 2023 Roku 16d036b, NEWSFIN

Wykres DASH/USDT dzięki Tradingview

Jeśli spadek się utrzyma, najbliższy obszar wsparcia, na który należy zwrócić uwagę, znajduje się na poziomie 10 USD. Stanowi to spadek o prawie 60% w stosunku do obecnej ceny. I odwrotnie, powrót do poziomu oporu 40 USD przełożyłby się na wzrost o 55%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *