MetaMask uruchamia funkcję sprzedaży do fiat

Metamask Uruchamia Funkcję Sprzedaży Do Fiat 6c96ee4, NEWSFIN

Metamask Uruchamia Funkcję Sprzedaży Do Fiat B5f66f9, NEWSFIN

Popularny portfel kryptowalutowy Ethereum MetaMask ogłosił wprowadzenie nowej funkcji o nazwie “Sell”. Nowa funkcja w sekcji MetaMask Portfolio pozwala użytkownikom sprzedawać kryptowaluty za fiat.

5 września dostawca portfeli kryptowalutowych MetaMask zaprezentował funkcję Sell, umożliwiającą użytkownikom łatwą wypłatę kryptowalut za walutę fiducjarną.

Wymiana kryptowalut na USD, GBP lub EUR

MetaMask wyjaśnił, że jego nowa funkcja sprzedaży portfela pozwala na szybszą konwersję fiat na konta bankowe lub salda PayPal.

Jednak obecnie jest ona dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i części Europy. Dlatego jedynymi walutami fiducjarnymi dostępnymi do sprzedaży są USD, GBP i EUR.

MetaMask planuje rozszerzyć działalność na więcej regionów, aby zaspokoić potrzeby swojej światowej społeczności.

Dodano, że funkcja ta początkowo obsługuje również ETH w sieci Ethereum Mainnet. Wkrótce jednak planowane jest rozszerzenie na natywne tokeny gazowe w sieciach warstwy 2.

Portfel kryptowalutowy agreguje szereg zweryfikowanych dostawców, podobnych do tych dostępnych za pośrednictwem funkcji “Kup”.

“Korzystanie z funkcji kupna i sprzedaży w portfelu MetaMask Portfolio pozwala zatoczyć pełne koło w podróży kryptowalutowej i fiducjarnej z wieloma tymi samymi dostawcami.”

Nie wszystkie stany w USA były obsługiwane, gdy BeInCrypto wypróbowało tę funkcję. Nowy Jork był niedostępny, a inne oferowały opcje transferu, w tym przelew bankowy ACH lub MoonPay.

Dla użytkowników z Wielkiej Brytanii dostępne były opcje Faster Payments, SEPA Bank Transfer, MoonPay lub Transak.

Podczas sprzedaży ETH użytkownicy są bezpiecznie przekierowywani na stronę internetową dostawcy w celu rejestracji i połączenia kont fiat, a następnie kierowani z powrotem do MetaMask Portfolio.

MetaMask obecnie nie wymaga KYC (know-your-customer), ale może się to zmienić, jeśli ma do czynienia z bankami.

MetaMask wcześniej ogłosił partnerstwo z dostawcami fiat on/off-ramp, takimi jak MoonPay, Sardine, Transak i Wyre. W maju portfel wprowadził zakupy Ethereum za pośrednictwem PayPal dla swoich amerykańskich użytkowników.

Co więcej, MetaMask był również krytykowany za potrącanie podatku u źródła w maju, czemu zaprzeczył deweloper ConsenSys.

MetaMask celem dla oszustów

Będąc jednym z najpopularniejszych portfeli kryptowalutowych na świecie, MetaMask jest również ogromnym celem dla oszustów.

Jednak 6 września platforma stwierdziła, że te oszustwa nie są unikalne dla MetaMask:

“Są one powszechnym zagrożeniem w ekosystemie Web3 i zawsze pracujemy nad zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom.”

Komentarze te były odpowiedzią na doniesienia, że domniemani oszuści MetaMask skompromitowali rządowe strony internetowe, aby atakować inwestorów kryptowalutowych.

Oszustwo przekierowywało użytkowników na fałszywe strony internetowe podszywające się pod MetaMask, które zachęcały do pobrania fałszywego pliku APK MetaMask, który zapewniał oszustom zdalną kontrolę nad urządzeniem.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *